REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

MediaTek ma nowego konkurenta dla Snapdragona 8 Gen 2. Oto Dimensity 9200+

MediaTek pokazał dziś światu swój najlepszy jak dotąd mobilny procesor, który ma jedno, główne zadanie. Powalczyć ze sztandarową propozycją Qualcomma na rok 2023, czyli Snapdragonem 8 Gen 2. 

10.05.2023
21:31
MediaTek ma nowego konkurenta dla Snapdragona 8 Gen 2. Oto Dimensity 9200+
REKLAMA

Tajwański producent procesorów do smartfonów w ostatnich przeżył istne odrodzenie. Firma, która do niedawna była uznawana za taką, która produkuje czipy dla super tanich urządzeń, dziś konkuruje z Qualcomemm. A nowy MediaTek Dimensity 9200+, który był już zapowiadany przez markę od tygodni, wreszcie zadebiutował oficjalnie i jest gotów trafiać do pierwszych telefonów.

REKLAMA

Tak się prezentuje MediaTek Dimensity 9200+. Specyfikacja godna procesora dla graczy

Najnowszy Dimensity 9200+ jest tak naprawdę lekkim usprawnieniem układu Dimensity 9200, który już jest trochę na rynku. Natomiast to odświeżenie istniejącego czipu pozwoliło sprawić, że ma być to jednostka radząca sobie w mobilnych grach przy solidnych wartościach wyświetlanych FPS.

Procesor bazuje na tym samym zestawie rdzeni w budowie 1-3-4. Najwydajniejszą jednostką będzie Cortex-X3 przetaktowany z 3,05 GHz do 3,35 GHz, trzech rdzeni Cortex-A715 o zegarze 3 GHz (było 2,85 GHz) i czterech energooszczędnych Cortex-A510 o zegarze 2 GHz (z 1,8 GHz). Ponadto MediaTek usprawnił tu układ graficzny Immortalis-G715 o 17%, a więc zważywszy na te zmiany, Dimensity 9200+ powinien lepiej radzić sobie w grach.

Czip jest produkowany przez tajwańskiego TSMC w 4 nm procesie litograficznym. Z dodatkowych cech procesora warto wspomnieć specjalny moduł do przetwarzania AI, obsługa standardu łączności bezprzewodowej WiFi 7, która, bądź co bądź, jeszcze się nie zadomowiła w wielu urządzeniach, a WiFi 6E ma się nadwyraz dobrze.

REKLAMA

Pierwsze smartfony z tym procesorem już na horyzoncie

Jak się okazuje, pierwsze urządzenia z Dimensity 9200+ powinny mieć swoją premierę już w tym miesiącu. Zanim jednak te trafią na nasz, polski rynek prawdopodobnie minie jeszcze kilka tygodni, jak nie miesięcy. 

A jak wiemy, konkurencja nie śpi i już prawdopodobnie pracuje nad swoim ulepszonym Snapdragonem 8+ Gen 2, który z pewnością zachwyci możliwościami. Niedawno firma pokazała światu GSR, czyli technologię upscalingu na smartfony, więc zobaczymy, jak MediaTek sobie z tym poradzi.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA