REKLAMA

Koniec koszmaru z weryfikacją captcha. Kapitalna nowość w Google Chrome

Przeglądarka Chrome właśnie zyskała niezwykle przydatną nowość. Pozwoli na automatyczne przeprowadzanie weryfikacji captcha.

04.05.2023 19.22
Koniec koszmaru z weryfikacją captcha. Kapitalna nowość w Google Chrome
REKLAMA

Każdy korzystający z internetu chociaż raz musiał przeprowadzić weryfikację captcha. W sieci korzysta się z wielu jej form - wpisania ciągu znaków, wybrania odpowiednich puzzli (co nierzadko bywa problematyczne), czy zaznaczenia "ptaszka" w polu "Nie jestem robotem". Niezależnie od formy, proces zabiera trochę czasu, ale Google przygotowuje na to lekarstwo.

REKLAMA

Google Chrome z automatycznymi weryfikacjami captcha.

Nowa wersja Google Chrome 114 w wprowadza małą-wielką zmianę. Do przeglądarki dodano bowiem obsługę interfejsu API Private State Tokens, która powinna zminimalizować konieczność wypełniania weryfikacji captcha.

W opcjach jest funkcja automatycznej weryfikacji captcha, której aktywowanie ma sprawić, że strony internetowe będą wykrywały, że mają do czynienia z prawdziwym użytkownikiem, a nie botem. A to wpłynie na zmniejszenie (albo nawet wyeliminowanie) obowiązku ręcznej weryfikacji. Nowość w Chrome 114 jest już dostępna w ustawieniach  w sekcji Prywatność i bezpieczeństwo > Ustawienia Witryn > Dodatkowe ustawienia treści > Automatyczna weryfikacja.

Co więcej, nowa wersja przeglądarki wprowadza ułatwienie dostępu do menedżera haseł. Wcześniej, aby do niego zajrzeć, trzeba było kierować się do ustawień, gdzie czekał na nas w sekcji „Autouzupełnianie”. Teraz natomiast szybkie przekierowanie do strony z hasłami pojawi się po kliknięciu trzech kropek w prawym górnym rogu. Aby aktywować funkcję, trzeba będzie wprowadzić flagę chrome://flags/#password-manager-redesign.

REKLAMA

Z nowości wersji jest także nowa ikona, która zastąpi kłódkę na pasku wyszukiwania.

Google Chrome 114 w wersji beta można już testować na własnym komputerze, pobierając aplikację z oficjalnej strony producenta.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA