REKLAMA

Google Chrome na komputerze dostał świetną funkcję znaną z telefonów. Tak ją włączysz

Dobra przeglądarka, jest nie tylko przyjemna w użyciu, ale i przyjemna dla oka. Google doceniając aspekt wizualny oferowanego przez siebie oprogramowania dodaje do Chrome na komputery znany z wersji mobilnej dynamiczny motyw. Podpowiadamy, jak przedpremierowo podejrzeć go u siebie.

27.04.2023 10.44
Google Chrome
REKLAMA

Chrome od dawna nie przeszedł większej zmiany wizualnej w interfejsie użytkownika. Przeglądarka właściwie osiągnęła formę, do której dążyło Google i zdecydowana większość modyfikacji to zmiany, które ciężko zauważyć.

Jak poinformował na swoim profilu na Twitterze Leopeva64, znany informator śledzący zmiany w wersjach testowych przeglądarek, Chrome pierwszy raz od dłuższego czasu doczekało się zmiany wizualnej. Zmiana jest subtelna, lecz całkiem widoczna dla oka. A przede wszystkim znana z wydania mobilnego Chrome.

REKLAMA

Zobacz też:

Dynamiczny motyw trafia do Google Chrome.

Mowa tu konkretnie o funkcji dynamicznego motywu, dzięki której Google Chrome pobiera z tapety telefonu paletę kolorów i samodzielnie zastosowuje ją do interfejsu przeglądarki. Dynamiczny motyw jest dostosowywany nie tylko do palety kolorów z aktualnie ustawionej tapety, ale także odpowiednio automatycznie modyfikowany w zależności od tego czy aktywny jest jasny, czy ciemny motyw systemu.

Teraz podobna funkcja została zauważona przez Leopeva64 w wersji Canary Google Chrome. Dynamiczny motyw działa identycznie jak w mobilnej wersji przeglądarki, z tą różnicą, że kolor pobierany jest w zależności od tapety ustawionej na ekranie startowym przeglądarki.

REKLAMA

Póki co dynamiczny motyw dostępny jest "oficjalnie" jedynie w niestabilnej wersji Canary i widoczny jedynie w ciemnym motywie przeglądarki. W stabilnym wydaniu Google Chrome dynamiczny motyw można włączyć poprzez włączenie flagi Chrome, co można zrobić poprzez wpisanie w pasek adresu przeglądarki odpowiedniej formułki:

chrome://flags/#chrome-refresh-2023

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA