REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Google Chrome zyskał niezłego kopa wydajności, ale zauważą go wybrańcy. Jesteś wśród nich?

Google Chrome to numer jeden w rankingach przeglądarek na świecie. Nikogo nie powinno to dziwić, choć jego producent właśnie dał kolejny powód, aby korzystać z oprogramowania. Aplikacja stała się bowiem jeszcze szybsza - zyskała niezłego kopa wydajności, którego zauważą wybrańcy. 

14.04.2023
17:52
Google Chrome zyskał niezłego kopa wydajności, ale zauważą go wybrańcy. Jesteś wśród nich?
REKLAMA

Przeglądarka Google Chrome niedawno (początkiem kwietnia) została zaktualizowana do najnowszej wersji oznaczonej numerem 112, która zyskała kilka pomniejszych funkcji.

Jak się jednak okazuje, to największa zmiana została wprowadzona „od kuchni”, w kwestii wydajności. Zauważą to przede wszystkim korzystający z systemów Android i macOS.

REKLAMA

Google Chrome jest jeszcze szybszy. Na komputerach z macOS oraz smartfonach z Androidem

Na oficjalnym blogu Chromium został opublikowany materiał, w którym twórcy opisali swoje sposoby na usprawnienie przeglądarki Google Chrome. Programiści wykonali kilka ważnych kroków, umożliwiających poprawienie szybkości działania aplikacji w najnowszej wersji na określonych urządzeniach. 

Dowiadujemy się, że treść dotyczy dwóch wersji na zupełnie różne systemy operacyjne - Android oraz macOS. Treść odnosi się przede wszystkim do sztuczek programistów opisanych w paru krokach, lecz dla nas, użytkowników najważniejsze są efektów optymalizacji, które mają bezpośredni wpływ na wzrost wydajności. Oznacza to, że oprogramowanie w najnowszej wersji działa jeszcze sprawniej, niż wcześniej.

Test wydajności został przeprowadzony w Speedometer 2.1 i z niego wynika, że nowa wersja Google Chrome 112 na macOS jest około 10% szybsza niż jeszcze trzy miesiące temu. A wyniki są jeszcze bardziej imponujące dla smartfonów z Androidem, ale tylko tych „zaawansowanych”, a więc najpewniej chodzi tu o sztandarowe sprzęty z najwydajniejszymi procesorami - m.in. Snapdragon 8+ Gen 1.

REKLAMA
Google Chrome 112 wykres Speedometer 2.1
(źródło: Chromium)

Dane Speedometer 2.1 ujawniają około 30 proc. sprawniejsze działanie na takich sprzętach. Dobrze, że producent cały czas robi wszystko to, co może, aby przeglądarka oferowała najlepsze możliwe doznania z korzystania. Szkoda, że te zmiany nie dotyczą bardziej powszechnych grup użytkowników.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA