REKLAMA

Dobre nowości w Google Chrome. Przeglądarka pomoże, gdy musisz szybko usunąć historię

Google cały czas ulepsza swoją przeglądarkę o kolejne funkcje. Wcześniej informowaliśmy o nowości wprowadzającą WebGPU, teraz pojawią się zmiany w wersji Google Chrome oznaczonej numerem 113.

07.04.2023 08.46
Dobre nowości w Google Chrome. Przeglądarka pomoże, gdy musisz szybko usunąć historię
REKLAMA

Jedną z bardziej zauważalnych zmian w nowej wersji Chrome'a jest dodanie możliwości usunięcia ostatnich 15 minut historii przeglądania na smartfonowej aplikacji. Dotychczasowym minimum była jedna godzina, jednak musieliśmy wchodzić do zakładki historia.

REKLAMA

Oto zmiany w Google Chrome 113.

Nowa wersja Google Chrome wprowadzi specjalny przycisk, tuż pod zakładką “historia” do łatwego usunięcia kwadransa w danych przeglądania. Zapytacie się, po co? Nie wiem, ale się domyślam.

Kolejna funkcja nowej wersji mobilnej przeglądarki da możliwość ustawienia różnych ikon paska narzędzi. W wersji 111 obok guzika z kartami domyślnie jest ikona plusika otwierająca kolejną kartę - od wersji 113 będziemy mogli przypisać w tym miejscu guzik dodający stronę do zakładek lub ikonę tłumacza Google'a.

Co więcej, nowa wersja nieco usprawni płatności podczas zakupów na smartfonie. W razie potrzeby wyświetli się przycisk ułatwiający wypełnienie danych adresowych potrzebnych do zakupu oraz karty płatniczej przypisanej do Google Pay.

Lepsze uzupełnianie danych przy zakupach Google Chrome 113 beta
(źródło: Google)

Nowości także zawitały do Google Chrome 113 na komputery.

W Google Chrome 113 na komputery najbardziej rzuca się w oczy przeprojektowana zakładka rozszerzeń, która dodaje szybką możliwość ich wyłączenia na określonych stronach. Innym, ciekawym usprawnieniem jest funkcja tworzenia notatek na stronie - po kliknięciu prawym przycisku myszy pojawia nam się guzik “Dodaj notatkę”.

Kolejna nowość pozwoli naprawdę prosto usuwać pozycje z historii autouzupełniania obejmującą przykładowo wcześniej wykorzystane adresy e-mail, które nie są zapisane w menedżerze haseł.

REKLAMA

Dotychczasowe rozwiązanie z pewnością nie jest intuicyjne - trzeba najechać na tekst kursorem, a następie zastosować sekwencję klawiszy Shift + Del, a z pewnością wielu użytkowników Google Chrome o tym nie wie. Wersja 113 natomiast wprowadza ikonkę kosza obok wyświetlających się pozycji autouuzpełniania - proste, ale genialne.

Wszelkie funkcje dostępne już są w otwartej becie Google Chrome 113, którą można pobrać na komputery i smartfony, jednak aby je aktywować, trzeba aktywować odpowiednie flagi. Zmiany powinny trafić do oficjalnego wydania w niedalekiej przyszłości.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA