REKLAMA

Ważna nowość w Android 14. Szczęście przychodzi parami

Chyba każdy z nas ma zestaw aplikacji, które uruchamia razem. Sam podróż autem rozpoczynam od włączenia Spotify, Yanosika i Map Google. To mój domyślny zestaw startowy, ale trochę irytuje mnie to, że za każdym razem muszę uruchamiać je ręcznie. Nadchodzący Android 14 ma to zmienić.

18.05.2023 12.11
Ważna nowość w Android 14. Szczęście przychodzi parami
REKLAMA

Od kilku la Android umożliwia działanie w trybie podzielonego ekranu. Nie jest to może zbyt wygodne, ze względu na rozmiary wyświetlaczy, ale czasem się przydaje. Niestety uruchomienie dwóch aplikacji zawsze wymagało trochę zachodu - trzeba było uruchomić jedną aplikację, włączyć tryb podzielonego ekranu, włączyć drugą i dopiero można było rozpocząć korzystanie z możliwości, jakie daje ta funkcja. Wybór aplikacji ograniczony był tylko przez nie same, bo nie każda działa w trybie podzielonego ekranu. Nadchodzący Android 14 szykuje istotną zmianę w uruchamianiu aplikacji.

REKLAMA

Android 14 umożliwia parowanie aplikacji podzielonego ekranu

REKLAMA

W najnowszej odsłonie systemu Google użytkownicy, którzy korzystają z kilku aplikacji jednocześnie, otrzymają możliwość parowania aplikacji uruchamianych w trybie podzielonego ekranu. Z menu kontekstowego aplikacji będzie można wybrać opcję "zapisz parę aplikacji". Zostanie wtedy utworzony skrót na ekranie głównym, a jego kliknięcie spowoduje jednoczesne uruchomienie dwóch zapisanych aplikacji w trybie podzielonego ekranu.

Użytkownicy telefonów mogą od razu nie docenić wspaniałości tej funkcji, ale wystarczy przesiąść się na tablet i wtedy okazuje się, że jest to szalenie praktyczna funkcja. Przyda się to również na składanych telefonach w rodzaju Google Pixel Fold. Czemu nie wspomniałem tutaj o Samsungu Galaxy Z5 Fold? Smartfony i tablety koreańskiego producenta mają tę funkcję już od kilku lat. Google dopiero nadrabia zaległości, a skoro wprowadza ją do nowej wersji systemu operacyjnego, to za chwilę więcej producentów, a co za tym idzie użytkowników będzie mogło skorzystać z dobrodziejstw parowania aplikacji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA