REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nowy Pixel Fold. Google pokazał swój składany smartfon

Tajemnicą poliszynela był fakt, że Google pracuje nad własnym składanym telefonem z elastycznym wyświetlaczem. Producent w końcu oficjalnie potwierdził istnienie Pixel Folda. I pochwalił się jego wzornictwem.

04.05.2023
20:08
Pixel Fold oficjalnie
REKLAMA

Pixel Fold został właśnie oficjalnie zapowiedziany. Znaczy się, by być konkretnym, zapowiedziano jego zapowiedź. Google bowiem opublikował materiały wizualne z nowym telefonem, potwierdził jego nazwę i zapowiedział, że opowie o nim więcej 10 maja - podczas konferencji Google I/O.

REKLAMA

Google Pixel Fold. Wzór składanych telefonów z systemem Android. W teorii.

O urządzeniu firma nie opowiedziała na razie absolutnie nic. Nie znamy jego specyfikacji, choć prawdopodobnie używać będzie autorskiego chipsetu Google’a z blokami do akceleracji przeliczeń AI/ML. Prawdopodobnie będzie to układ Tensor G2.

REKLAMA

Nie jest też jasne jak mają dokładnie funkcjonować wszystkie wyświetlacze Pixel Folda. Według plotek, użytkownik ma korzystać z 5,8-calowego wyświetlacza w złożonej formie, i 7,6-calowego w trybie tabletu. Podobno telefon ma być też wyposażony w wyjątkowo wytrzymałe zawiasy.

Pixel Fold z Androidem będzie bezpośrednim konkurentem dla telefonu Galaxy Z Fold z Androidem z One UI. Podobno ma być oferowany w zbliżonej cenie na rynkach, na których będzie dostępny (około 8500 zł). Niestety linia urządzeń Pixel do tej pory nie doczekała się oficjalnej dystrybucji w Polsce.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA