REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Android 14 Beta już dostępny do pobrania. Mamy listę obsługiwanych smartfonów

Już jest. Google zaprezentował możliwości najnowszej wersji systemu Android w ramach tegorocznej konferencji I/O, na której pokazał kilka nowości, jakie przyniesie Czternastka. Dla niecierpliwych mamy dobrą informację - wersję beta można już pobierać i to nie tylko na smartfony Google Pixel.

11.05.2023
17:37
Android 14
REKLAMA

Nadchodzący na nasze smartfony Android 14 ma wprowadzić wiele zmian. Producent skupił się tu na aspekcie wyglądu i sztucznej inteligencji, która jeszcze bardziej ma zostać zintegrowana z systemem.

Poprawione dostaną dotychczasowe funkcje - m.in. funkcja Find My Device (Znajdź moje urządzenie), czy przykładowo system wyśle nam alert o tym, że ktoś nas śledzi

REKLAMA

Android 14 Beta już dostępny. Nie tylko dla smartfonów Google Pixel

Dokładną listę nowości możecie przeczytać w poświęconym ku temu artykule o Android 14, który przygotował dla was Maciek. Jednak nową wersję systemu można już uzyskać, jeśli mamy odpowiedni telefon Google - obsługiwane są: Pixel 4a (5G), 5, 5a, 6, 6 Pro, 6a, 7 oraz 7 Pro. 

Android 14 zaprezentowany
REKLAMA

Co ciekawe, jeśli mamy określone urządzenia innych firm -  IQOO, Lenovo, Nothing, OnePlus, Oppo, realme, TECNO, vivo czy Xiaomi, również będziemy mogli przedpremierowo przetestować nowości, jakie serwuje Czternastka

Niezależnie od tego, jakie mamy urządzenie (musi być z listy wspieranych), wystarczy wejść na stronę producenta, na której wyświetlą się dalsze polecenia konfiguracji. Dla Pixeli można zrobić to ręcznie lub zarejestrować się do programu Android Beta for Pixel, natomiast dla urządzeń firm partnerskich trzeba przejść na listę partnerów i tam wybrać markę naszego urządzenia.

Oczywiście proces instalacji nie jest zalecany dla wszystkich, bo wciąż mowa o testowej wersji systemu, która nie jest pozbawiona błędów. Lista problemów jest całkiem spora, a więc polecamy wykonywać to tylko osobom, które wiedzą, co robią. Zawsze można sprawdzić też Androida 14 na emulatorze - co chyba jest najbardziej rozsądne.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA