REKLAMA

Ważna nowość. Android powiadomi, że ktoś was śledzi

Android powiadomi o trackerach, które was śledzą. To bardzo ważna nowość, bo te małe urządzenia stają się coraz popularniejsze.

11.05.2023 06.28
android powiadomi o śledzeniu
REKLAMA

Google bywa czasem dziwne. Raz jest pionierem w innowacjach, a innym razem trzeba czekać, aż wszyscy inni pokażą swoje usługi, zanim pojawi się coś od opiekunów Androida.

REKLAMA

Apple namieszał na rynku urządzeń do śledzenia różnych przedmiotów - walizek, kluczy, a nawet samochodów. AirTag za 189,00 zł zrobi dokładnie to, czego potrzebujecie od trackera. I będzie zintegrowany z aplikacją Find My. 

Problem z AirTagami i innymi trackerami jest prosty

Tracker może służyć też do śledzenia ludzi. Wiem, jest to ogromne zaskoczenie i nikt o tym nie pomyślał wcześniej. Małe urządzenie, które namierzy całkiem dokładnie nasz portfel czy psa, da radę też sprawdzić, dokąd zmierza dana osoba.

Przeczytaj także:

Apple wprowadził automatyczne sprawdzanie, czy nie jesteśmy śledzeni przez AirTaga, ale te urządzenia nie są jedynymi na rynku. Google uznał, że to ważny problem, bo właśnie ogłosił, że...

Android powiadomi o tym, że ktoś was śledzi

Nowa aplikacja "Find My Device" na Androidzie umożliwi śledzenie sporej liczby urządzeń oraz powiadomi użytkowników o nieznanych śledzących, nawet jeśli nie pochodzą one bezpośrednio od Google'a. Firma ogłosiła to podczas tegorocznej konferencji I/O 2023.

Powiadomienia o nieznanych śledzących zostaną wysłane, gdy sieć wykryje tracker Bluetooth, np. AirTag czy Tile, zarejestrowany na innego użytkownika, który może nas śledzić.

REKLAMA

W ten sposób dowolny tracker zgodny z "Find My Device" będzie widoczny w aplikacji, a użytkownicy zostaną ostrzeżeni o potencjalnej inwigilacji.

Aktualizacja ma zostać udostępniona latem 2023 roku, ale Google nie podało konkretnej daty.

Zdjęcie główne: dreii / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA