REKLAMA

Nowa funkcja WhatsAppa. Tak utworzysz społeczność

Nowa funkcja "Społeczności" trafiła już do pierwszych użytkowników w Polsce. Musieliśmy czekać na nią kilka miesięcy od zapowiedzi. Czym właściwie są i jak stworzyć własną społeczność na WhatsApp?

05.12.2022 05.44
Whatsapp
REKLAMA

Zapowiedziana przez WhatsApp funkcja społeczności wreszcie trafia do polskich użytkowników. Społeczności mają na celu łączenie rozmów grupowych w tematyczne sekcje zostały zapowiedziane wraz z innymi nowościami na początku kwietnia, a oficjalnie WhatsApp zaczął stopniowo wprowadzać funkcję na początku listopada.

REKLAMA

Pierwsi polscy użytkownicy WhatsApp mogą już tworzyć własne społeczności i dołączać do nich. Jeżeli nie masz jeszcze dostępu do nowej zakładki, uzyskasz go w nadchodzących dniach lub tygodniach.

Społeczność na WhatsApp - co to?

Społeczność na WhatsApp to zbiór powiązanych ze sobą rozmów grupowych. Społeczności na WhatsApp, w przeciwieństwie do grup na Facebooku, nie łączą ze sobą ludzi z różnych zakątków internetu, a osoby już ze sobą powiązane, np. rodziców dzieci z danej szkoły, lecz chodzących do różnych klas. Społeczności na WhatsApp nie są publiczne i nie można ich wyszukać. Jedyną możliwością dołączenia do społeczności jest otrzymanie zaproszenia od jej administratora.

Jak utworzyć społeczność na WhatsApp na telefonie?

Aby utworzyć społeczność na telefonie z Androidem, dotknij małej ikony znajdującej się po lewej stronie od zakładki "Czaty". Następnie kliknij "Utwórz społeczność", nadaj jej nazwę i opis oraz dodaj grupy.

Tworzenie społeczności przebiega podobnie na iPhone'ach. U dołu ekranu wybierz zakładkę "Społeczności", a następnie dotknij "Utwórz społeczność". WhatsApp przeprowadzi cię przez prosty proces konfiguracji i dodawania grup.

 class="wp-image-3032226"

Tworząc społeczność, automatycznie stajesz się jej administratorem. Uprawnienia możesz przyznać również innym osobom będącym członkami społeczności.

Jak utworzyć społeczność na WhatsApp na komputerze?

Społeczności WhatsApp są funkcją dostępną również na WhatsApp na komputerze i w wersji przeglądarkowej komunikatora. Aby ją utworzyć, kliknij Menu nad listą czatów w WhatsAppie. Następnie wybierz "Nowy czat" i opcję "Nowa społeczność". W kolejnym kroku nadaj swojej społeczności nazwę, opis oraz ikonę.

REKLAMA
 class="wp-image-3032238"

Zdjęcie główne: BigTunaOnline / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA