REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

WhatsApp dogania konkurencję. Nowa wersja przynosi wyczekiwaną nowość

WhatsApp przez lata odstawał od reszty rynku komunikatorów jedną cechą: nie miał możliwości działania na więcej niż jednym urządzeniu mobilnym. Najnowsza wersja beta aplikacji na systemy Android wprowadza tę funkcję, a w oficjalnym kanale dystrybucji niebawem zobaczymy kolejną, długo wyczekiwaną funkcję.

15.11.2022
15:46
WhatsApp dogania konkurencję. Nowa wersja przynosi wyczekiwaną nowość
REKLAMA

WhatsApp pomimo bycia najpopularniejszym komunikatorem świata, natywnie nie oferuje funkcji dostępnej u swych największych rywali. Signal, Telegram czy Messenger niemal od początku swego istnienia umożliwiały użytkownikom sparowanie konta z więcej niż jednym urządzeniem, także tym mobilnym.

REKLAMA

W przypadku WhatsApp oprócz pojedynczego urządzenia mobilnego użytkownicy mają możliwość używania komunikatora w kliencie przeglądarkowym lub aplikacji na komputery. I to właściwie tyle, gdyż próba zalogowania się na drugim smartfonie lub tablecie poskutkuje wylogowaniem z pierwotnego urządzenia. Najpowszechniejszym, lecz połowicznym rozwiązaniem było uruchamianie klienta przeglądarkowego w przeglądarce smartfona.

WhatsApp pozwoli na używanie jednego konta z więcej niż jednym urządzeniem mobilnym

Wreszcie, po wielomiesięcznych zapowiedziach WhatsApp wprowadził funkcję posiadania jednego konta na maksymalnie czterech urządzeniach mobilnych. Jak informuje serwis WABetainfo, wersja beta komunikatora WhatsApp 2.22.21.6 oferuje użytkownikom możliwość połączenia z innym urządzeniem.

Podczas wpisywania numeru telefonu niezbędnego do logowania do aplikacji użytkownik będzie miał opcję "Połącz z urządzeniem", która wyświetli kod QR. Następnie kod QR należy zeskanować przez urządzenie macierzyste. Po zeskanowaniu konto WhatsApp będzie działać na dwóch urządzeniach jednocześnie.

 class="wp-image-2949180"
Fot. WABetainfo

Po powiązaniu konta WhatsApp z nowym urządzeniem mobilnym historia rozmów zostanie zsynchronizowana na wszystkich połączonych urządzeniach. Jak zastrzega WABetainfo, ponieważ połączenie konta z nowym urządzeniem jest nadal w wersji beta, niektóre funkcje mogą nadal nie być dostępne, na przykład możliwość wyświetlania lokalizacji na żywo.

Funkcja powiązania urządzeń jest udostępniana stopniowo wyłącznie dla użytkowników, którzy instalują najnowszą aktualizację WhatsApp beta dla Androida w Sklepie Play i zostanie udostępniony większej liczbie użytkowników w ciągu najbliższych tygodni.

REKLAMA

WhatsApp: co jeszcze nowego?

Możliwość używania WhatsApp na więcej niż jednym urządzeniu mobilnym jest dostępnie jedynie w wersji beta WhatsApp. Lecz oficjalne wydanie wersji 22.23.74 (iOS) i 2.22.23.77 (Android) przynosi jeszcze nowość: kanał do rozmów z samym sobą. W połączeniu z możliwością używania jednego konta na więcej niż jednym telefonie, wiadomości do siebie mogą być przydatną metodą do pisania notatek lub przesyłania małych plików.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA