REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

WhatsApp wreszcie pozwoli logować się na kilku urządzeniach mobilnych jednocześnie

WhatsApp jest jednym z ciekawszych komunikatorów na rynku, ma jednak irytujące braki, które już wkrótce mogą przejść do historii.

12.06.2020
16:38
WhatsApp pozwoli logować się na kilku urządzeniach jednocześnie
REKLAMA
REKLAMA

WhatsApp to popularny i dość udany komunikator, posiadający kilka cech, dzięki którym wygrywa z również należącym do Facebooka Messengerem. Po pierwsze, oferuje szyfrowanie end-to-end i mimo wpadek, jak ta z saudyjskim księciem, który przejął komunikację z komunikatora szefa Amazonu, jest postrzegany dość pozytywnie w kontekście bezpieczeństwa. Drugi plus WhatsAppa to jego prostota, zwłaszcza w porównaniu ze wspomnianym Messengerem.

Wadą WhatsAppa jest brak możliwości równoczesnego zalogowania się na kilku urządzeniach mobilnych.

Żyjemy w czasach, gdy nie ograniczamy się do jednego urządzenia i płynnie przełączamy się między smartfonami i tabletami. W

hatsApp ma tę wadę, że pozwala na zalogowanie tylko na jednym urządzeniu jednocześnie. Wkrótce ma się to zmienić. Serwis WABetaInfo poinformował, że w trakcie tworzenia jest nowa funkcja umożliwiająca zalogowanie na czterech urządzeniach jednocześnie. Powyższa nowość nie pojawiła się jeszcze w wersji beta, ale odkryto ją kodzie.

Co nowego w przyszłych wersjach WhatsAppa.

To nie koniec drobnych, ale przydatnych usprawnień. Wkrótce ma się pojawiać wewnątrz komunikatora również funkcja wyszukiwania po dacie. Dzięki niej znacznie łatwiej będzie można przeszukiwać rozmowy i multimedia w konkretnym przedziale czasowym.

Kolejna możliwość to wyszukiwanie obrazów przesłanych przez komunikator w sieci. Ta funkcja była już testowana wcześniej w aplikacji na Androida, teraz sprawdzana jest również w wersji na iPhone'y. Dotyczy jednak specyficznych zdjęć - takich, które były przekazywane dalej kilkakrotnie (konkretnie cztery razy).

W przyszłości WhatsApp zaoferuje również lepszy podgląd ilości miejsca zajmowanego przez aplikację. Pozwoli ona również na łatwiejsze usuwanie całych konwersacji z pominięciem tych, które zostały oznaczone gwiazdką.

REKLAMA

Nie wiadomo, kiedy nowe funkcje pojawią się produkcyjnie. Niestety nadal nie doczekaliśmy się również aplikacji WhatsApp dla iPada.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA