REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Dane z WhatsAppa z przeniesiesz wreszcie między Androidem a iPhone'em

Do tej pory WhatsApp pozwalał na pełną przeprowadzkę tylko w jedną stronę. Możliwy był import historii konwersacji z iPhone’a do Androida, ale nie w drugim kierunku. To właśnie się zmienia.

15.06.2022
10:03
whatsapp-jak-przeniesc-iphone-android-zmiana-numeru 1
REKLAMA

Przesiadka na nowy telefon to zazwyczaj proces względnie bezbolesny. Większość aplikacji trzyma dane użytkownika w chmurze i po podaniu przez niego danych uwierzytelniania owe dane z chmury przywraca. WhatsApp, jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie, działa na innej zasadzie. Co oznacza, że usługę co prawda łatwo aktywować na nowym urządzeniu, ale nie da się automatycznie przywrócić historii konwersacji. Trzeba to zrobić ręcznie.

REKLAMA

Czytaj też:

Dopóki nowy telefon działa na tym samym systemie, co poprzedni, problemu większego nie ma. Gorzej jeżeli przesiadka następuje z iOS-a na Androida, lub w drugą stronę. Jeszcze nie tak dawno temu import danych nie był możliwy. Potem, w ubiegłym roku, WhatsApp wprowadził migrację z iOS-a na Androida. Teraz wprowadza w drugą stronę: z Androida na iOS-a.

REKLAMA

WhatsApp - przenoszenie historii konwersacji między Android a iOS

Jak twierdzi Mark Zuckerberg, szef i założyciel będącej właścicielem WhatsAppa Mety, migracja z Androida na iOS-a była jedną z najbardziej pożądanych funkcji, o którą prosili użytkownicy. Migracja nie odbywa się jednak za pomocą samej aplikacji WhatsApp. Zamiast tego WhatsApp staje się zgodny z aplikacją Apple Przenieś do iOS, która służy do łatwej migracji danych z Androida na iPhone’a. Przeniesienie archiwum możliwe jest więc tylko w momencie konfigurowania nowego iPhone’a, o czym warto pamiętać, jeżeli archiwum WhatsAppa jest dla użytkownika szczególnie ważne.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA