REKLAMA

Za darmo już było. Telegram pracuje nad płatną wersją komunikatora

Telegram to jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych na świecie. Użytkownicy cenią go za to, że chroni ich prywatność i jest dostępny bez żadnych opłat. Niestety to ostatnie może się niedługo zmienić. Do sieci trafiły pierwsze informacje na temat usługi Telegram Premium.

01.05.2022 15.04
telegram-premium-abonament-subskrypcja-komunikator-internetowy
REKLAMA

Internauci mogą przebierać wśród komunikatorów internetowych. Oprócz takich usług jak Facebook Messenger, WhatsApp i iMessage, za którymi stoją ogromne korporacje, dostępne są również inne usługi do wysyłania natychmiastowych wiadomości zastępujących SMS-y takie jak Signal czy Telegram.

REKLAMA

Czytaj też:

W większości przypadków za komunikatory internetowe nie trzeba płacić, bo są dodatkiem do innych usług online; czasem finansowane są też z reklam, dzięki czemu można z nich korzystać bez żadnych opłat. W przypadku wspomnianego Telegramu to się może jednak zmienić za sprawą usługi Telegram Premium.

Co to Telegram Premium?

Twórcy tego komunikatora internetowego nie zapowiedzieli jeszcze oficjalnie płatnej wersji swojej usługi, ale do sieci trafiły już pierwsze informacje na jej temat. Na jej ślad w kodzie nowej wersji aplikacji Telegram trafił Alessandro Paluzzi, czyli programista zajmujący się inżynierią wsteczną oprogramowania.

Podstawowa wersja Telegramu najpewniej pozostanie darmowa, ale w ramach usługi Telegram Premium będzie można odblokować dodatkowe funkcje. Jak podaje neowin.net, wśród schowanych za takim paywallem nowości mogą znaleźć się m.in. dodatkowe naklejki, reakcje na wiadomości wysyłane przez znajomych itp.

Telegram Premium to nie jedyna tego typu usługa.

REKLAMA

Telegram nie jest pierwszym komunikatorem, który romansuje z pomysłem opcjonalnego abonamentu. Już wcześniej pojawiły się wieści na temat płatnej wersji WhatsAppa dla klientów biznesowych (który przed przejęciem go przez Facebooka po roku okresu próbnego kosztował symbolicznego dolara).

Z analizy kodu aplikacji Telegram nie wynika jednak, ile taka usługa mogłaby kosztować oraz kiedy miałaby zostać oficjalnie udostępniona. Nie jest też wykluczone, że twórcy komunikatora rozważają teraz implementację Telegramu Premium i wycofają się z tego pomysłu i nigdy go nie wdrożą.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA