REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Telegram Premium staje się faktem. Płacisz kilkadziesiąt złotych i możesz wysyłać znajomym wielkie naklejki

Liczne plotki o Telegram Premium znalazły potwierdzenie w rzeczywistości. Jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych świata doczeka się płatnej wersji. Nowa usługa niedługo trafi do pierwszych użytkowników.

14.06.2022
19:53
telegram premium platna wersja komunikatora
REKLAMA

Plotki o tym, że Telegram chce monetyzować swój biznes na nowe sposoby, krążą od dwóch lat. W zeszłym roku pojawiły się reklamy, na początku maja wspominaliśmy zaś o tym, że Telegram może doczekać się płatnej wersji. Teraz potwierdzili to oficjalnie twórcy tego komunikatora i zdradzili nazwę jego komercyjnej wersji. Przywitajcie usługę Telegram Premium.

REKLAMA

Czytaj też:

Telegram Premium już oficjalnie

Jak podaje Android Police, betatesty usługi Telegram Premium trwały nieco ponad miesiąc i najwyraźniej dobiegają właśnie końca, gdyż twórcy odkrywają karty. Informację o tym, że Telegram Premium już niedługo trafi do wszystkich chętnych, przekazał właśnie szef firmy, Pavel Durov - rzecz jasna na swoim telegramowym kanale.

A czym właściwie będzie Telegram Premium? Ma to być usługa, która zapewni “dodatkowe funkcje, szybkość i zasoby”. Wśród nowości dostępnych dla abonentów płatnej wersji komunikatora można wymienić między innymi wysyłanie ogromniastych naklejek i większych dokumenty. Do tego będzie można dołączyć do klubu, który jako pierwszy otrzyma dostęp do nowych funkcji.

Telegram zapewnia, że usługa Premium jest całkowicie opcjonalna.

Funkcje dostępne do tej pory mają pozostać bezpłatne, a użytkownicy wersji darmowej będą mogli przy tym wyświetlać wspomniane naklejki i dokumenty, a niektóre nowości trafiać będą również do nich. Warto jednak odnotować, że slogan firmy “free forever” (darmowy na zawsze) zmienił się na “free unlimited cloud storage for chats and media” (darmowa nielimitowana przestrzeń na dane chmurze dla chatów i multimediów).

REKLAMA

Telegram nie planuje zamykać jednak niczego, co już udostępnił, za paywallem, co się chwali. W przeciwnym razie naraziliby się lojalnym użytkowników i mogłoby to spowodować istny exodus. Użytkownicy porzucali w przeszłości masowo różne inne komunikatory, w tym WhatsAppa, gdy ten zdecydował się na bardzo źle przyjęte przez społeczność zmiany w regulaminie.

A ile trzeba będzie zapłacić za Telegram Premium? Okazuje się, że tego jeszcze… nie wiadomo. Durov zdradził jednak, że nie będzie to jednorazowa płatność, tylko subskrypcja, czego można się było w zasadzie spodziewać. Z przecieków wynika, że możemy spodziewać się kwoty rzędu 4,99 dol. miesięcznie, co mogłoby się przełożyć na ok. 25 zł.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA