REKLAMA

Wiedźmin 3 odświeżony! Są trzy powody, by wrócić do gry

Studio CD Projekt Red w końcu pokazało, jakie usprawnienia zamierza niebawem dodać do gry Wiedźmin. Przeznaczone są one przede wszystkim dla graczy z nowymi konsolami do gier i wydajnymi komputerami PC. Na szczęście i posiadacze tych starszych mają na co czekać.

23.11.2022 18.16
wiedzmin-3-rtx-next-gen-ps5-xbox-obsuwa-premiera-q3
REKLAMA

To miłe, że zdaniem znacznej części zawodowych krytyków gra Wiedźmin 3 jest jedną z najlepszych gier CRPG w historii tego gatunku. Grę stworzyło polskie studio CD Projekt Red, jest ona też adaptacją powieści i opowiadań pióra polskiego pisarza, Andrzeja Sapkowskiego. Gra jest wyjątkowo udana, a gracze cały czas do niej wracają.

REKLAMA

Czytaj też:

Tym bardziej cieszy fakt, że już 14 grudnia pojawi się darmowa aktualizacja do gry w wersji na PC, PlayStation i Xboxa. W przypadku konsol do gier aktualizacja wprowadzi obsługę bieżącej generacji tych urządzeń, a konkretniej ich mocy obliczeniowej. Udoskonaleń graficznych doczeka się też wersja na PC. Wszystkie wersje, w tym na starsze konsole, otrzymają też nieco dodatkowej zawartości. Co konkretnie?

Wiedźmin 3 Next-Gen Update. Trzy najważniejsze nowości: w grafice, w treści i… w zrzutach ekranowych.

Posiadacze wersji na PC otrzymają dostęp do Trybu Foto, który - podobnie jak ów tryb w innych grach - zapewni możliwość ustawiania wirtualnej kamery względnie dowolnie i rejestrowania w ten sposób efektownych zrzutów ekranowych. CD Projekt Red zapowiada wręcz, że niebawem odbędzie się konkurs na najlepsze wirtualne zdjęcie z gry. Szczegóły wkrótce.

Do wersji PC dodany też zostanie nowy tryb kamery, który umieści ją bliżej Geralta. Kamerę przy tym będzie można dostosowywać do sytuacji, w tym do standardowej eksploracji, do walki, czy do jazdy na Płotce. Posiadacze nowoczesnych kart graficznych będą teraz dodatkowo mogli włączyć symulację śledzenia promieni (ray tracing) dla oświetlenia i cieniowania. Dodany też zostanie tryb graficzny Ultra, dodający ponad to więcej szczegółów do elementów otoczenia i postaci trzecioplanowych.

Posiadacze konsol bieżącej generacji otrzymają dwa nowe tryby graficzne. Jeden będzie starał się wycisnąć z PlayStation 5 i Xboxa Series jak największą liczbę klatek na sekundę, drugi jak najwyższą szczegółowość graficzną. Dodatkowo, posiadacze Xboxa Series X i PS5 (a więc nie Xboxa Series S) mogą liczyć na dodatkowe elementy graficzne, w tym śledzenie promieni czy cieniowanie ambient occlusion, które precyzyjniej za pomocą światłocienia osadza obiekty w świecie gry. Posiadacze PlayStation 5 mogą też liczyć na wykorzystanie pełni możliwości gamepada DualSense.

REKLAMA

Na wszystkich platformach poza Nintendo Switch gra doczeka się też poprawek w animacji ruchu Geralta oraz w regulacji rozmiaru napisów w scenkach przerywnikowych (te można będzie pauzować). Wszystkie wersje zostaną też uaktualnione o dodatkowe przedmioty związane z serialem na Netfliksie, w tym o wszystkie miecze, jakie dzierżył Henry Cavill. Wszystkie wersje poza switchową mogą też liczyć na poprawki wizualne, dokonane za sprawą optymalizacji silnika gry: co wpływa na rozdzielczość tekstur, jakość roślinności czy rozdzielczość cieniowania.

Aktualizacja jest darmowa dla wszystkich posiadaczy gry.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA