1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

Postaw na własny serwer. Zapewnij sobie stabilność w internecie

Lokowanie produktu: OVHcloud

Świat wokół nas się zmienia. Ostatnie dwa lata, fundamentalna rewolucja związana z rozpowszechnieniem się pracy zdalnej, tylko przyspieszyły adopcję rozwiązań internetowych. Nawet osoby niezainteresowane technologiami zmuszone były przejść przyspieszony kurs radzenia sobie z codziennością za pomocą komputera i internetu. Teraz gdy sytuacja się uspokoiła… nie ma komu wracać do świata sprzed 2020 roku. Staliśmy się społeczeństwem internetowym.

17.11.2022
20:13
serwery

Wyobraź sobie, że wpadłeś na naprawdę dobry pomysł na biznes. Czujesz, że twój produkt lub usługa potencjalnie może być atrakcyjny dla szerokiej rzeszy odbiorców. Od pomysłu do sukcesu jest bardzo daleka i żmudna droga. Nie można jednak w dzisiejszym świecie zakładać, że nowy produkt da się zaprezentować szerokiemu odbiorcy drogą analogową. Znaczna część społeczeństwa, w tym twoi przyszli klienci, dzień w dzień spędza kilka godzin z wzrokiem utkwionym w ekranie komputera, smartfonu, czy tabletu. To właśnie tam powinna pojawić się twoja firma, twój pomysł, twój projekt badawczy, czy w końcu twój sklep, jeżeli chcesz zyskać rozgłos. Dawno minęły już bowiem czasy, gdy reklama dominowała na bilbordach, w gazetach, w radiu czy w telewizji. Bez internetu dzisiaj jak bez ręki.

Jeżeli poważnie myślisz o promocji, to twój serwis internetowy, twój sklep musi działać szybko i responsywnie cokolwiek by się nie działo. Owszem, można stworzyć prostą stronę internetową, opłacić hosting i mieć nadzieję, że wszystko będzie działało idealnie. Możliwe nawet, że uda ci się i przez całe lata nic złego się z taką stroną nie stanie. Warto jednak pamiętać, że wystarczy np. awaria, która sprawi, że znacząco wzrośnie ruch u Twojego dostawcy internetu i problem gotowy.

Jeżeli chcesz uniknąć takiego pesymistycznego scenariusza, powinieneś zainteresować się możliwościami, jakie oferuje serwer dedykowany. W ten sposób uniezależniasz działanie całego swojego serwisu od ruchu u operatora. Zapewniasz sobie, że cały serwer, czyli fizyczna maszyna, zbudowana z procesora, kart pamięci RAM, przestrzeni dyskowej i zapewniająca odpowiednią moc obliczeniową ma za zadanie obsługiwać ruch wyłącznie na twojej stronie internetowej. Z nikim takiego serwera nie dzielisz, on jest po prostu przypisany do twojej domeny. 

Choć na pierwszy rzut oka wykupienie własnego serwera może się wydawać czymś nietypowym, to wcale tak nie jest. Co więcej, operatorzy tacy jak OVHcloud posiadają w swojej ofercie szeroką paletę serwerów o różnej konfiguracji, w zależności od potrzeb klienta. Niezależnie od tego, na czym najbardziej ci zależy: na pojemności dysków przechowujących dane, czy też na mocy obliczeniowej serwera, w ofercie tej firmy znajdziesz coś dla siebie. OVHcloud jest w stanie dostarczyć swoim klientom zarówno serwer idealny do umieszczania na nich ogólnodostępnych gier online, jak i serwer przystosowany do procesowania olbrzymich zbiorów danych, uruchamiania algorytmów nauczania maszynowego, uruchamiania aplikacji internetowych, archiwizacji kopii zapasowych czy do uruchamiania aplikacji biznesowych. 

Jakie są podstawowe zalety serwerów dedykowanych w OVHcloud?

Wszystkie maszyny przeznaczone dla klientów są konfigurowane, serwisowane oraz utrzymywane przez inżynierów pracujących dla firmy. To właśnie oni są w stanie zapewnić ci maksymalnie najlepszą wydajność serwera dobierając go pod kątem twoich potrzeb.

Co więcej, decydując się na ofertę od OVHcloud przyczyniasz się do działań na rzecz  środowiska, choćby dlatego, że europejski dostawca składa serwery samodzielnie, a co trzecia użyta część pochodzi z recyclingu. Ponadto dosłownie każdy serwer dedykowany od OVHcloud może obsługiwać całkowicie nielimitowany ruch przychodzący i wychodzący, a operator gwarantuje zachowanie przepustowości na poziomie min. 500 Mbps. Czego zatem chcieć więcej?

Jaki serwer wybrać do swoich potrzeb?

Gama ECO

Do większości zadań w zupełności wystarczy jeden dobrze skonfigurowany serwer. Dla zdecydowanie największej grupy użytkowników  przeznaczona jest gama serwerów ECO, obejmująca linie Kimsufi, So you Start oraz Rise. To tutaj właśnie znajdziemy serwery, które z jednej strony zapewniają wysoką w atrakcyjnej cenie.  Serwery z tej grupy są wprost stworzone do tego, aby można było umieścić na nich aplikacje biznesowe, mniejsze i większe strony WWW, czy też ewentualnie środowiska preprodukcyjne, gry i wiele innych. 

Serwery z linii Eco korzystają dokładnie z tej samej infrastruktury i procedur co serwery Bare Metal najnowszej generacji. Co więcej, użytkownik serwera Eco zawsze ma dostęp do pomocy technicznej OVHcloud, a jego serwer jest 24/7 i w razie konieczności wymiany części, np. w przypadku jej awarii czy usterki, automatycznie uruchamiane są procedury interwencji, tak aby zapewnić nieprzerwaną wydajność dla odbiorców końcowych. Mówiąc inaczej, serwery Eco są wprost stworzone dla użytkowników indywidualnych, małych firm czy start-upów, które z jednej strony chcą zapewnić sobie stabilność swoich produktów webowych, a z drugiej strony chcą to zrobić przy możliwie najniższym nakładzie finansowym.

Gama Advance

Dla bardziej wymagających zastosowań OVHcloud proponuje serwery z gamy Advance, które przeznaczone są przede wszystkim dla małych i średnich firm zainteresowanych zapewnieniem dostępności, ale i bezpieczeństwa swoich aplikacji internetowych. To właśnie te serwery spełnią potrzeby portali czy większych sklepów internetowych. Małe przedsiębiorstwa będą w stanie na takim serwerze tworzyć własną infrastrukturę, niemal na bieżąco testować aplikacje na całych flotach maszyn wirtualnych, jednocześnie zapewniając sobie integralność wrażliwych danych np. dzięki funkcjom confidential computing.

Warto tutaj zauważyć, że w przypadku linii Advance użytkownik prognozujący wzrost ruchu na swoim serwerze może zapewnić sobie dodatkową przepustowość do sieci publicznej oraz tak jak w przypadku serwerów Rise, dodatkową przestrzeń dyskową do nawet 10 TB.

Linia Game

Nazwa tej linii serwerów mówi sama za siebie. Jeżeli potrzebujesz serwera, na którym można zainstalować grę online, a następnie udostępnić ją w wysokiej jakości, gwarantując brak zakłóceń i irytujących opóźnień, to właśnie ta linia stworzona została dla ciebie. Serwery z linii Game pracują na docenianych przez graczy procesorach serii AMD Ryzen, a instalowany na serwerach system ochrony przed atakami Anty-DDoS Game zapewni stabilność systemu i wysoką przepustowość dla wszystkich graczy. Dzięki niemu nawet przy próbach zmasowanego niepożądanego ruchu, gracze nie zauważą jakiegokolwiek pogorszenia jakości rozgrywki.

W przypadku linii Game, serwery wykorzystują przepustowość rzędu 1 Gbps pozwalającą zapewnić odpowiednią jakość przesyłanych strumieni danych. Warto także zauważyć, że klient może wybrać, w którym centrum danych na świecie zostanie zainstalowany jego serwer tak, aby zagwarantować jak najmniejsze opóźnienia dla graczy docelowych.

Linia Scale oraz High Grade

Na samym szczycie oferty OVHcloud znajdują się serwery z linii Scale oraz High Grade przeznaczone dla profesjonalnych zastosowań. To na bazie tych serwerów duże przedsiębiorstwa mogą tworzyć całe klastry maszyn o wysokiej wydajności. W ten sposób można na bieżąco optymalizować obciążenia i poprawiać wydajność całego klastra.

Co więcej, możliwość wirtualizacji na dedykowanych do tego serwerach pozwala zapewnić stale wysoką wydajność i odpowiednie zapasy mocy obliczeniowej. Serwery oferowane w linii Scale doskonale radzą sobie z najpopularniejszymi bazami danych, zapewniając użytkownikom wysoką wydajność.

W przypadku serwerów z linii High Grade mamy już do czynienia z usługą dopasowaną do indywidualnych potrzeb nie tylko największych przedsiębiorstw, ale także do obsługi krytycznych projektów. OVHcloud jest w stanie tutaj zapewnić dyski o znacznie większej pojemności, wewnętrzną sieć o przepustowości nawet 50 Gbps oraz większej mocy obliczeniowej. W miejscu, gdzie niezawodność jest kluczowa, czyli właśnie w przypadku projektów krytycznych dostawca usług zapewnia podwójne zasilanie, możliwość wymiany dysków SSD bez konieczności restartowania serwera oraz redundantną sieć fizyczną. Cokolwiek zatem by się nie stało, dostępność usług będzie zawsze zagwarantowana.

Do wyboru, do koloru

Podsumowując, niezależnie od tego, czy chcesz założyć swój pierwszy sklep internetowy, czy też jesteś twórcą gier komputerowych, który chce udostępnić swój produkt rzeszy wygłodniałych graczy, czy w końcu jesteś instytucją naukową, która potrzebuje dużej mocy obliczeniowej, w ofercie OVHcloud znajdziesz odpowiedni serwer dedykowany, który spełni twoje oczekiwania. Stawiając na własny fizyczny serwer raz na zawsze uwolnisz się od ograniczeń serwerów współdzielonych, a to wartość, której nie sposób przecenić.

Lokowanie produktu: OVHcloud
Najnowsze