REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

W końcu telewizor się do czegoś przyda. Do Samsung Smart TV trafia ważna aplikacja

Jeżeli zastanawialiście się do czego potrzebujecie telewizora, to Samsung postanowił dać wam ważny powód. Na jego Smart TV trafia TikTok.

10.11.2022
11:32
samsung smart tv tiktok
REKLAMA

Muszę się do czegoś przyznać - pomimo tego, że jestem ponad 30-letnim boomerem, to i tak zakochałem się w TikToku. Urzekł mnie swoim algorytmem, który po kilku seansach idealnie podsuwa mi kolejne filmy. Nie traktuję tego jako stratę czasu, bo dowiaduję się różnych ciekawostek, poznaję nowe przepisy, które później testuję w kuchni, a czasem po prostu mam ochotę się rozerwać. Jeżeli chciałbym coś zmienić w tej aplikacji to poprosiłbym twórców o zbanowanie piosenki i wszystkich motywów z podkładem Unholy Sama Smitha. Tego jest zbyt dużo.

REKLAMA
@outstanding_lyrics

𝑆𝑎𝑚 𝑆𝑚𝑖𝑡ℎ 𝑓𝑡 𝐾𝑖𝑚 𝑃𝑒𝑡𝑟𝑎s : 𝑢𝑛ℎ𝑜𝑙𝑦 #fypシ #samsmith #kimpetras #unholy #fyp #lyricsvideo #outstanding_lyrics

♬ Unholy - Sam Smith & Kim Petras

Siłą TikToka jest to, że mogę go przeglądać w każdym miejscu, po prostu przewijając kciukiem ekran smartfona. Jest to intuicyjne, wygodne i wciągające. I wtedy cały na biało wchodzi Samsung ze swoim nowym pomysłem.

 class="wp-image-2929371"

TikTok trafia na Samsung Smart TV

Muszę przyznać, że TikTok na telewizorze to dosyć świeży pomysł. Użytkownicy Samsung Smart TV w Polsce mogą pobrać i zainstalować na swoich telewizorach TikToka. Ograniczeniem jest tylko wiek telewizorów - z tej możliwości mogą skorzystać posiadacze modeli z lat 2018-2022. Aplikacja dzieli treści na 12 kategorii, np. muzyka, komedia, jedzenie itd. Według producenta sposób wyświetlania został zoptymalizowany pod ekran telewizora w taki sposób, że filmy prezentowane są na środku, po lewej stronie widać autora i opis filmu, a w prawym dolnym rogu znajduje się informacja o muzyce użytej w filmie.

 class="wp-image-2929362"

Pionowe wideo atakuje telewizory

Kilka dni temu informowaliśmy, że na telewizory trafią Youtube Shorts, głosy oburzenia i niedowierzania jeszcze nie umilkły, a już dostaliśmy kolejną szokującą wiadomość. Tylko o ile potrafię zrozumieć sens oglądania Shorts'ów na telewizorze, to nie mogę tego samego powiedzieć o TikToku. To kompletne wypaczenie tej aplikacji. Przeglądanie pilotem filmów przypomina mi jedzenie zupy widelcem. Można, ale nie jest to ani efektywne, ani sensowne w sytuacji, gdy istnieją inne, wydajniejsze rozwiązania. Takim rozwiązaniem jest ekran smartfona.

 class="wp-image-2929368"

Nie wiem czy wiecie, ale TikToka można przeglądać z pozycji przeglądarki na komputerze. Spróbujcie kiedyś to zrobić, gwarantuję, że po kilku filmikach zwariujecie. A przecież kółko myszki jest o wiele wygodniejszym sposobem przeglądania filmów na TikToku.

REKLAMA
samsung smart tv tiktok class="wp-image-2929365"

Oczywiście mogę się mylić i może się okazać, że Samsung zrobił tyle magii ze swoim Smart TV, że pilot niczym czarodziejska różdżka sprawi, że TikTok na telewizorze będzie magicznym doświadczeniem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA