1. Spider's Web
  2. Technologie

Poznaj pięć kroków, by tworzyć technologie na własnych zasadach

Lokowanie produktu: Avenga

Stwierdzenie, że w branży IT to praca szuka człowieka, jest w pełni prawdziwe. Ofert jest wiele, zawodowych możliwości jeszcze więcej. Warto jednak dokładniej ocenić pracodawców, aby wybrać tych, którzy nie tylko będą pasować do naszego doświadczenia, ale zaoferują nam coś więcej. Poznajcie 5 kroków, które pozwolą Wam w pełni rozwinąć zawodowe skrzydła.

03.11.2022
15:48
Poznaj pięć kroków, by tworzyć technologie na własnych zasadach

Krok 1. Właściwe miejsce

 class="wp-image-2533041"

Możesz tworzyć technologie, albo być tylko trybikiem w maszynie. W Avenga nie poczujesz, że pracujesz dla wielkiej korporacji. Zawsze będziesz traktowany indywidualnie i nie zostaniesz sam z problemami. Tu nikt nie będzie Cię ograniczać. Avenga to zespół ponad 3500 profesjonalistów z całego świata. Posiada ponad 20 lat doświadczenia w realizacji projektów IT i transformacji cyfrowej. Współpracuje z globalnymi markami jak i start-upami. Stale się rozwija i to nie tylko w Polsce.

Jest jeszcze jeden bardzo istotny szczegół. Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z IT, to również jest to miejsce dla Ciebie.

„Mówią, że jestem idealnym dowodem na to, że przekwalifikowanie po 30. roku życia może zakończyć się sukcesem. Z kierowniczego stanowiska w branży handlowej przeszedłem do działu testów w firmie IT nie posiadając wcześniej żadnego doświadczenia w tej dziedzinie. Moje pierwsze kroki w IT postawiłem uczestnicząc w programie Akademia Testera, od tego wszystko się zaczęło. Obecnie, jako Team Manager w dziale testów, zarządzam pracą prawie 100 osób”. Mówi Wojtek, Test Manager w Avenga.

Krok 2. Rób to, co kochasz

 class="wp-image-2533044"

Sukces w pracy można osiągnąć jedynie wtedy, gdy to, co robisz sprawia Ci przyjemność. Wówczas praca staje się czymś więcej. Pozwala na przekraczanie kolejnych barier, niweluje trudności i daje satysfakcję. W Avenga to Ty decydujesz, czy pracujesz zdalnie, hybrydowo, czy w biurze. Dzięki odpowiednim narzędziom, automatyzacji i formalnościom sprowadzonym do minimum pracujesz efektywniej. Zasady panujące w tej firmie są proste, dlatego szybko możesz się ich nauczyć. Na dodatek, masz możliwość wyboru projektu i klienta, z którym będziesz pracować. Możesz realizować zarówno lokalne, jak i międzynarodowe projekty. A jeśli poczujesz, że czas na zmianę, nowe wyzwanie w Avenga bez trudu się znajdzie.

„Doceniam to, że mogę korzystać z nowych technologii i pracować dla klientów z różnorodnych branż. Tu, przejście nie jest postrzegane jako problem, ale jako szansa na rozwój. A ja lubię się rozwijać, dlatego pracowałam już dla bankowości, farmacji i telekomów. Czuję tu wsparcie przełożonych, a to dla mnie niezwykle istotne”. Zaznacza Cecylia, BI Consultant w Avenga.

Krok 3. Dostęp do technologii

 class="wp-image-2533050"

W świecie IT liczą się technologie i współpraca z ekspertami z branży. Jeśli zyskasz wsparcie dużej firmy, możesz praktycznie wszystko. Otrzymasz dostęp do najnowszych technologii, możliwość pracy przy najbardziej interesujących projektach oraz pewną niezwykle cenną rzecz. Szansę na współpracę i wymianę doświadczeń z najlepszymi specjalistami w branży. Temu m.in. służy kilkanaście Centrów Kompetencyjnych Avenga.

„Pracuję nad oprogramowaniem, którego celem jest zwiększanie szansy na wynalezienie innowacyjnych leków nowej generacji, gdzie odkrycie w dużej mierze bazuje na losowości. Niekończąca się nauka wciąż sprawia mi wielką frajdę. Tu, na co dzień poznaję genetykę, łańcuchy DNA, linie komórkowe, czy budowę białka. Cenię sobie możliwość współpracy z niezwykle doświadczonym zespołem”. Mówi Dawid, Senior Software Engineer for Biotech w Avenga.

Krok 4. Odpowiedni ludzie

 class="wp-image-2533056"

Potrafią być niezwykłym motywatorem, ale mogą też bezwzględnie sprowadzić na ziemię. Dlatego tak ważny jest zespół, z którym pracujesz. W Avenga stawia się na wyjątkowe charaktery. Ludzi z pasją, pomocnych, chcących zawsze więcej. Tu też bardzo widoczna jest troska o pracowników. Ważne, by robili to, co kochają, a reszta… tym zajmie się już firma. Tu kontakt z przełożonym jest istotny. Tu wsłuchuje się również w potrzeby pracowników.

„W pracy pomagają mi… gry on-line. Dzięki nim nauczyłem się myśleć strategicznie, a porażki przekuwać w sukces. Zrozumiałem też, jak ważna jest komunikacja w zespole. Na co dzień wspieram pracowników w poszerzaniu ich kompetencji i razem rozwiązujemy nie tylko projektowe trudności. Swoje doświadczenie w obszarze Cyber Security wykorzystuję w budowaniu bezpiecznej organizacji. Mówią, że jestem dobrym duchem firmy i muszę przyznać, że tak się właśnie czuję”. Dodaje z uśmiechem Michał, Project Success Manager, Security Expert w Avenga.

Krok. 5 Relaks

 class="wp-image-2533059"

Nie samą pracą żyje człowiek. Od codziennych obowiązków trzeba też czasem odetchnąć. Badania pokazują wyraźnie, że efektywność wypoczętego i zrelaksowanego pracownika jest znacznie większa. Dlatego w Avenga benefity dostosowują się do pracowników. Firma wspiera ich w pasjach w pracy i po pracy oraz pomaga je realizować.

„Cenię sobie to, że firma słucha moich rekomendacji i słusznie inwestuje w najnowocześniejsze, chmurowe rozwiązania. Nie boi się też inwestować w pracowników. To dzięki niej stworzyłem Avenga Bike Team łączący pasjonatów kolarstwa górskiego i szosowego”. Dodaje Sławek, System Administrator w Avenga.

Jeśli chcesz poznać firmę bliżej. Zobaczyć, jak pracownicy kreują tu swoją zawodową przestrzeń, to koniecznie obejrzyj ten film.

Avenga. Technologia na Twoich zasadach. Dołącz do nas!

Wejdź na stronę internetową Avenga, aby poznać oferty pracy. Ty też możesz dołączyć do Avenga i tworzyć technologię na swoich zasadach!

Lokowanie produktu: Avenga
Najnowsze
Zobacz komentarze