REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Koniec religijno-politycznego ekshibicjonizmu na Facebooku

Meta zdecydowała się usunąć na stałe kilka pól do wypełnienia z profilu użytkownika. Należeć będą do tego, między innymi, poglądy polityczne, poglądy religijne, preferencje seksualne czy adresy pocztowe.

18.11.2022
21:19
Koniec religijno-politycznego ekshibicjonizmu na Facebooku
REKLAMA

Mówi się wiele o tym, że giganci IT poprzez śledzenie poczynań internautów są ich w stanie bardzo dokładnie sprofilować i mieć realny wpływ na ich działania. Dużo rzadziej - a szkoda - wspomina się o tym, że użytkownicy niejednokrotnie sami z własnej nieprzymuszonej woli dzielą się z korporacjami i resztą świata danymi wrażliwymi.

REKLAMA

Czytaj też:

Tak też nierzadko bywa i wśród użytkowników Facebooka. Nie tylko bardzo skrupulatnie wypełniają wszystkie pola na swój temat (a nie jest to obowiązkowe), to na dodatek nieraz chętnie ustawiają te informacje jako Publiczne. Czyli że każdy użytkownik sieci Facebook również może je przejrzeć. Może właśnie dlatego sam Facebook zdecydował się zakończyć ten internetowy ekshibicjonizm. Mimo iż sam do tej pory na nim korzystał.

Facebook bez informacji wrażliwych na profilach użytkowników.

Od pierwszego grudnia bezpowrotnie znikną z profili użytkowników następujące pola wraz z zawartymi w nich informacjami:

  • Zainteresowania (orientacja seksualna)
  • Poglądy religijne
  • Poglądy polityczne
  • Adres
REKLAMA

Meta nie podała uzasadnienia swojej decyzji. Jest to o tyle dziwne, że firma ta utrzymuje się niemal wyłącznie z umiejętnego przetwarzania danych swoich użytkowników, dzięki czemu potrafi trafnie dopasowywać reklamy do konkretnych internautów. Najwyraźniej ma już do tego lepsze narzędzie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA