REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

TVP zrobiło aplikację dla młodych, ale ci nie chcą jej ściągać. Liczba pobrań jest porażająca

SwipeTo jest czymś w rodzaju Newonce czy Noizza od TVP. Wprawdzie nazwa, tematyka i cały wygląd nie kojarzą się z Telewizją Publiczną, ale nikt związku nie ukrywa. I chyba bycie w rodzinie publicznego nadawcy nie pomaga portalowi, bo aplikację ściągnęło niewiele osób.

20.10.2022
13:20
tvp-world-gdzie-ogladac-na-zywo-live-kanal-youtube-nie-dziala
REKLAMA

Obecnie licznik pobrań w sklepie Google Play wskazuje przekroczenie bariery tysiąca instalacji, ale jeszcze niedawno statystyki wskazywały tylko powyżej 500. Dla porównania, aplikacja Kanału Sportowego potrzebowała raptem kilku godzin, aby przekroczyć liczbę 10 tys. instalacji na samym Androidzie. Możemy się spierać, czy da się porównywać tak różne media, ale jest to przykład na to, że aplikacje platform mediowych mogą dziś osiągać sukces. Tym bardziej że kto jak kto, ale TVP ma możliwości, by promować swoje dzieło.

REKLAMA

Czym w ogóle jest SwipeTo?

Sami twórcy SwipeTo przedstawili się dość enigmatycznie:

Jesteśmy nowym medium. Medium wbrew podziałom. Bo nie interesuje nas, po której jesteście stronie – po prawej, po lewej, po obu, czy po żadnej. Nie interesuje nas czy komentujecie, czy tylko czytacie komentarze. Nie interesuje nas czy jesteście z Warszawy, czy z Kutna. No ok, Kutno wygrywa, bo o stolicy mówią wszyscy. Interesuje nas tylko to, co ważne tu i teraz. Bo tu i teraz dzieje się tyle, że trzeba angażować się na 100%. Dla nas prawda ma zawsze dobry smak, nawet jeżeli jest gorzka. Dlatego nie zakładamy odpowiedzi z góry. Nie boimy się ryzyka. Bo tylko ryzykując, można odnaleźć sens ukryty gdzieś między clickbaitami. I tylko tak można przekazać Wam wszystko, co ważne tu i teraz. A Wy zróbcie z tym, co chcecie. Tu i Teraz.

Związek z TVP jest jednak podkreślony w sekcji FAQ. Czytamy tam też, że w TVP doszli do wniosku, że "świat i ludzie się zmieniają. Media tak samo", stąd pomysł na portal. Polityka zaś będzie na nim tylko wtedy, jeśli będzie wpływać na nasze życie

Dziś strona główna wita nas tekstami o utworach o uciekaniu, zapowiedzią sezonu NBA czy TikTokowych trendach. Dość zaskakujący wydaje się nagłówek o klimatycznej wycenie mundialu w Katarze, biorąc pod uwagę fakt, że np. reklamowe spoty SwipeTo sugerują, że da się swobodnie oddychać na tle kopalni. Coś tu się gryzie, bo chyba ktoś nie zauważa belki we własnym oku.

Cień TVP na SwipeTo pada. Dlatego też producent 1988 zabronił publikacji podcastu, którego autorami są raper Żyto i producent Noon. Według "88" nikt nie poinformował go o tym, że portal ma związek z Telewizją Publiczną.

REKLAMA

Unikałem jak ognia słowa „manipulacja”, ba, mój ostatni wpis sprzed kilku dni jasno wyraził moje intencje - nic do Was szczególnie nie mam (poza tym że mogłem zostać poinformowany o konkretach co do portalu, ale zakładam, że dla Was nie ma w tym kontrowersji więc ok, nie okłamaliście mnie i to jest jasne, ale też jakoś się tym nie chwaliliście), nie chcę robić wokół tego afery, ale też nie chcę mieć nic wspólnego z kolejną tubą propagandową TVP – napisał na Facebooku artysta.

Nie da się jednoznacznie stwierdzić, czy podobnie uznali potencjalni użytkownicy, ale liczba pobrań jest pewną wskazówką. Trudno być tym jednak zaskoczonym.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA