REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Składana myszka origami zachwyca. Waży mniej niż baton, a na jednym ładowaniu pociągnie trzy miesiące

Masywna, ciężka i nieporęczna w podróży - dokładnie odwrotny projekt myszki zaproponował pewien startup. Urządzenie zachwyca nie tylko nowatorskim wyglądem, ale przede wszystkim ergonomią, składając się w ręce niczym papier i ważąc mniej niż przeciętny baton.

26.10.2022
11:36
Myszka origami
REKLAMA

Myszki komputerowe ze względu na swe zastosowanie i rozmiar ciężko sobie wyobrazić jako składane urządzenie, któremu kształt można nadawać niczym kartce papieru. W podobny sposób myśleliśmy o smartfonach i ekranach, póki producenci nie zaczęli wyprowadzać nas z błędu. Teraz do grona składanej elektroniki dołączy papierowa myszka origami Air.0.

REKLAMA

Air.0 to hongkoński start-up, który 25 października uruchomił zbiórkę na produkcję swojego najnowszego projektu: myszki origami. Choć myszka nie jest skonstruowana z papieru, jej kształt po złożeniu i rozłożeniu jest inspirowany wielowiekową sztuką składania papieru.

Myszka origami ma wytrzymać trzy miesiące na jednym ładowaniu

Za składanie i rozkładanie myszki origami odpowiada mały magnes umieszczony pomiędzy klawiszami urządzenia. Po złożeniu urządzenie ma standardowe wymiary 42 x 72 x 115 milimetrów, natomiast po rozłożeniu zmienia się ona w płaski kawałek materiału o wymiarach 122 na 122 milimetry i o grubości zaledwie 4,5 minimetrów. Niezależnie od formy, myszka Air.0 waży zaledwie 40 gram.

Myszka origami wyposażona jest w trzy klawisze - lewy, prawy i środkowy do przewijania. Urządzenie komunikuje się z komputerem za pomocą Bluetooth 5.2 i pracuje w częstotliwości roboczej 2,4 Ghz, a zasila ją ładowalna bateria litowo-polimerowa o pojemności 500 mAh. Według Air.0 myszka jest w stanie pracować trzy miesiące na jednym ładowaniu, a samo ładowanie odbywa się przez wbudowany w urządzenie port USB-C.

 class="wp-image-2521641"

Myszka wykonana jest ze skóropodobnego materiału, dzięki któremu można ją swobodnie składać i rozkładać, a także łatwo czyścić. Ponadto, w przeciwieństwie do nawet najmniejszych myszek, projekt Air.0 - dzięki prostej konstrukcji - jest odporny na upadki.

REKLAMA

Myszka origami produkowana będzie w dwunastu kolorach, możliwych do wybrania przy wpłacaniu pieniędzy. Urządzenie kosztuje 385 dolarów hongkońskich (około 235 złotych) plus koszty wysyłki szacowane przez Air.0 na 10 do 20 dolarów amerykańskich.

Zbiórka zakończy się 26 listopada. Mimo to kampania osiągnęła pięciokrotność zakładanego celu w mniej niż dobę, w związku z czym pierwsze myszki origami trafią do wspierających projekt już w marcu 2023 roku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA