1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Orgia zmysłów poza ekranem. OLED+937 na Audio Video Show

Lokowanie produktu: Audio Video Show

Kiedy świetny dźwięk i bliski doskonałości obraz to za mało, Philips spieszy z zapewnieniem dodatkowych wrażeń. Jego unikalny system doświetlenia Ambilight sprawi, że nastrój oglądanego filmu wykroczy poza ramy telewizora. Dosłownie. Kto nie wierzy, może się o tym przekonać na Audio Video Show 2022.

29.10.2022
14:22
Philips OLED+937 na Audio Video Show 2022

Philips to firma mająca jedną z najbardziej kompletnych ofert telewizyjnych w Polsce. Od oferujących znakomitą relację możliwości do ceny telewizorów The One aż po drogie, ale oferujące topowe parametry obrazu i dźwięku telewizory Philips OLED. Tyle że nie on jeden. Na imprezie Audio Video Show 2022 niejeden producent telewizorów chwalić się będzie podobnymi atutami swoich produktów. Zresztą zgodnie z rzeczywistością.

Jak wyróżnić się z tłumu? Philips oczywiście dba o rzeczy najważniejsze. Korzysta z najnowocześniejszych matryc OLED Ex od LG Display, które łączy z wielokrotnie nagradzanym układem do przetwarzania obrazu Philips P5. Na dodatek blisko współpracuje z Bowers&Wilkins, by telewizory Philips OLED zapewniały świetny dźwięk. Ma jednak coś jeszcze: Ambilight.

Philips Ambilight - co to jest?

 class="wp-image-2528166"
Philips OLED+937 na Audio Video Show 2022

Ambilight to system doświetlający otoczenie telewizora. Z tyłu obudowy znajdują się diody mające rzucać barwną poświatę na znajdującą się za urządzeniem ścianę. Mogą to robić na wiele różnych sposobów: użytkownik może sam sobie wybrać poziom i kolor doświetlenia, może nawet używać tego jako swoistej lampki nocnej, wizualizacji do odtwarzanej piosenki czy wymyślnej ozdoby pokoju. Najciekawsza jest jednak funkcja synchronizacji z obrazem.

Po włączeniu Ambilight w domyślnym trybie telewizor na żywo próbkuje wyświetlany obraz i wykorzystuje znajdujące się za nim diody, by dopasować doświetlenie do wyświetlanej treści. Zapewnia to złudzenie znacznie większej powierzchni ekranu niż rzeczywista. Cała treść mieści się oczywiście na wyświetlaczu, ale idealnie zsynchronizowane barwy na ścianie, widoczne na krańcach pola widzenia użytkownika, dodają seansowi immersji. Gdy oglądana jest czerń kosmosu, wszystkie światła gasną, z kolei ujęcie kwiecistej łąki rozświetla pokój dzienny feerią barw. Efekt jest nadzwyczajny.

 class="wp-image-2528169"
Philips OLED+937 na Audio Video Show 2022

Trudno nie być pod wrażeniem tego, jak ta dopasowująca się łuna wielobarwnego światła za telewizorem zwiększa przyjemność z oglądania filmów, seriali czy z zabawy z grami wideo. Zielona łuna w scenach w dżungli, błyskające efekty przy wymianie ognia z działek laserowych, uspokajający lazur przy filmie przyrodniczym o wielorybach. To dość niepowtarzalne doświadczenie, które nigdy się nie nudzi. Choć uspokajam, że Ambilight jest funkcją opcjonalną i można ją wyłączyć.

Światła, OLED i akcja. Philips OLED+937 dostępny na Audio Video Show 2022.

 class="wp-image-2528172"
Philips OLED+937 na Audio Video Show 2022

Poza unikalnym Ambilight firma Philips zadbała też o jeszcze ważniejsze rzeczy. W modelu OLED+937 wbudowany jest system dźwięku 5.1.2 Bowers & Wilkins. Wspomniany wyżej procesor obrazu z sztuczną inteligencją dba o realizm wyświetlanego na ekranie obrazu. To telewizor OLED, a więc oferuje kontrast absolutnie doskonały. Widz może dostrzec każdy szczegół w cieniu lub w świetle w doskonałej jakości HDR.

Philips OLED+937 pozwala też w pełni doświadczyć filmów przeznaczonych do wyświetlania w kinach IMAX, jego producent zadbał o certyfikat IMAX Enhanced. Za sprawą obsługi formatów Dolby Vision i Dolby Atmos filmy i gry wyglądają i brzmią tak, jak życzyli sobie ich twórcy. Philips OLED jest też zgodny z wszystkimi formatami HDR, w tym z HDR10+ i Dolby Vision.

 class="wp-image-2528175"
Philips OLED+937 na Audio Video Show 2022

A do tego wszystkiego jest tak piękny, jak telewizor może być - choć tu oczywiście trzeba zastrzec, że uroda to rzecz gustu. Trudno jednak odmówić urody praktycznie bezramkowemu ekranowi oraz nachylonej pod kątem dźwiękowej belki Bowers & Wilkins. Obudowa głośnika jest wykonana z materiału Kvadrat, a podświetlany pilot jest wykonany z miękkiej skóry Muirhead pozyskiwanej zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Audio Video Show 2022. Impreza pod patronatem Spider’s Web.

 class="wp-image-2528178"
Philips OLED+937 na Audio Video Show 2022

W najbliższych dniach będziemy przyglądać się najciekawszym telewizorom, projektorom, głośnikom, odtwarzaczom i słuchawkom, jakimi producenci będą się chwalić podczas Audio Video Show 2022, największej imprezy w Polsce dla entuzjastów wspaniałego obrazu i dźwięku. Zachęcamy do śledzenia nowych wpisów na Spider’s Web.

Najnowsze publikacje znaleźć można w sekcji poświęconej imprezie Audio Video Show 2022 oraz produktom, które będą na niej prezentowane. Przede wszystkim jednak zachęcamy do osobistego udziału w imprezie. Rzadko kiedy można podziwiać i sprawdzić topowe sprzęty do muzyki i filmów.

Lokowanie produktu: Audio Video Show
Najnowsze
Zobacz komentarze