REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

JakDojade i Mapy Google mają konkurencję. Komunikacja miejska trafiła do Apple

Użytkownicy iPhone’ów nie muszą już instalować dodatkowych aplikacji, by ułatwiać sobie poruszanie się w ramach komunikacji miejskiej. Wbudowane w telefon Apple Maps już sobie z tym same poradzą, bez pomocy Map Google.

01.10.2022
20:04
Już działa! Nawigacja komunikacją miejską w Apple Maps Polska
REKLAMA

Na dziś w Polsce można wyróżnić dwie aplikacje, które są szczególnie użyteczne do nawigacji komunikacją miejską. To Mapy Google i Jakdojade, które od lat zapewniają precyzyjne i aktualne informacje i systemy wytyczania tras w większości polskich miast. Teraz owe aplikacje mają konkurencję. I to bardzo poważną, bo ta jest bezpośrednio wbudowana w iPhone’a i nie wymaga od użytkownika instalacji czegokolwiek.

REKLAMA

Czytaj też:

Chodzi oczywiście o Apple Maps. To najmłodsza z mainstreamowych usług nawigacyjnych. Na dodatek, gdy debiutowała na rynku, była obiektem wielu drwin z uwagi na liczne braki. Apple nie ignorował jednak krytyki, inwestując w swoją usługę duże środki. Apple Maps z pewnością jest warte uwagi. Od teraz również dla tych użytkowników iPhone’ów, którzy chcą korzystać z komunikacji miejskiej.

Apple Maps z wytyczaniem tras komunikacją miejską. Działa w Polsce.

Funkcja wytyczania trasy transportem publicznym pojawia się w logicznym miejscu: a więc pod tym samym przyciskiem, gdzie znajduje się również tryb nawigacji samochodowej czy pieszej. W dowolnym momencie podczas planowania trasy można ją podejrzeć i zmienić formę komunikacji, by sprawdzić który środek transportu zapewni szybsze dotarcie do celu.

REKLAMA

Nawigacja zdaje się działać we wszystkich dużych polskich miastach. Apple niestety nie zapowiedział nowości żadnym oficjalnym komunikatem prasowym, więc musieliśmy sprawdzić to ręcznie. Wygląda jednak na to, że żaden ośrodek miejski nie został pominięty. Apple Maps uwzględnia przy tym autobusy, tramwaje czy pociągi i ma informacje o ich rozkładach. Korzystanie z aplikacji jest w pełni darmowe, nie zawiera ona też elementów dodatkowo płatnych.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA