REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Mapy w iOS 15 z niespodzianką. Fani znaleźli nowość, którą Apple się nie chwalił

Apple ma niespodziankę dla posiadaczy iPhone’ów. Mapy w iOS 15 zaczną ostrzegać przed nietypowymi wydarzeniami na drodze, co ułatwi kierowcom wybór trasy.

28.07.2021
11:21
mapy apple maps iOS 15
REKLAMA

Co prawda Mapy Google’a nadal wyprzedzają o kilka długości Apple Maps, ale firma z Cupertino się nie zniechęca. Systemy operacyjne iOS 15, iPadOS 15 i macOS, które zadebiutują już we wrześniu, wprowadzają kolejne nowości w usłudze kartograficznej rozwijanej z myślą o posiadaczach odpowiednio telefonów marki iPhone, tabletów z rodziny iPad i komputerów Mac.

REKLAMA

Już podczas WWDC 2021 dowiedzieliśmy się, że Mapy Apple w iOS 15 otrzymają funkcje takie jak poprawiona nawigacja uwzględniająca wzniesienia i budynki 3D i tryb AR nakładający wskazówki nawigacyjne na obraz z kamery, ale okazuje się, że producent nie wyjął jeszcze wszystkich asów z rękawa. Jedną ciekawą nowość użytkownicy wypatrzyli sami w systemie w wersji beta.

mapy apple maps iOS 15 reddit class="wp-image-1801519"
źródło: Reddit

Mapy Apple z nowym rodzajem ostrzeżeń.

Użytkownik serwisu Reddit podzielił się zrzutem ekranu, na którym widać nowy typ ostrzeżeń dla kierowców. Podczas wyznaczania trasy z punktu A do punktu B w jednym jej wariancie pojawiła się informacja o gwałtownej powodzi na wskazanym obszarze w okolicach miasta Denver w stanie Kolorado, a drugi obiecywał, że wybranie go pozwoli ominąć ten konkretny problem.

REKLAMA

Czas pokaże, czy i jakie inne tego typu ostrzeżenia o ekstremalnych warunkach pogodowych pojawią się w Apple Maps w ramach iOS 15, a użytkownicy Reddita zgłaszają ostrzeżenia o np. gwałtownych burzach. To świetne wieści, bo ze względu na zmiany klimatyczne, takie ułatwienia będą z roku na rok coraz potrzebniejsze. Pogoda ostatnio wariuje i wcale się nie zapowiada na poprawę…

Otwartym pozostaje pytanie, czy nowe ostrzeżenia pojawią się w Mapach Apple’a w naszym regionie, czy też będziemy mogli skorzystać z nich wyłącznie podczas wyjazdów zagranicznych. Istnieje na szczęście cień szansy na to, że usługa amerykańskiej firmy doczeka się w Polsce solidnej aktualizacji — obecnie po naszych drogach jeżdżą wysłane przez nią auta.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA