REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Nauka
  3. Ekologia

W mieszkaniu może być cieplej. Wystarczy zawiesić zasłony termiczne

Prosty sposób, a przy tym estetyczny, aby w domu było cieplej jesienią i zimą? Okazuje się, że istnieje - to zasłony termiczne. Wprawdzie wersja premium może sporo kosztować, ale mamy dwa w jednym: i wygląd, i odpowiednią temperaturę.

27.09.2022
8:13
Zasłony termiczne na zimę. W mieszkaniu może być cieplej
REKLAMA

Zapowiedzi kryzysu energetycznego sprawiają, że w tym roku zupełnie inaczej podchodzimy do tematu ogrzewania mieszkań i domów. Znajdą się pewnie tacy, którzy powiedzą, że przesada jest niewskazana. W końcu nie będzie to pierwsza zima w historii, na dodatek długoterminowe prognozy pogody na zimę 2022/23 nie zwiastują wyjątkowych mrozów. Nie da się jednak ukryć, że działania Rosji zdestabilizowały rynek energetyczny, co odbija się na cenach węgla czy gazu.

REKLAMA

W tej sytuacji każdy, nawet drobny pomysł na to, by w mieszkaniu było cieplej, jest na wagę złota. Okazuje się, że w zachowaniu odpowiedniej temperatury pomóc mogą zasłony termiczne.

Top 9 najlepszych zasłon termoizolacyjnych

Zasłony termiczne - jak działają?

Na pierwszy rzut oka zasłony termiczne to zwykłe zasłony, jakich wiele. Jednak jej celem jest nie tylko zakrycie okna i wzbogacenia pomieszczenia o estetyczne doznania. Zasłony termiczne wykonane są z elastycznego materiału wzbogaconego o podszewkę termiczną. Dzięki temu "odbijają" uciekające ciepło, które zostaje w pomieszczeniu.

Takie zasłony sprawdzają się też latem, bo również odbijają ciepło, zaciemniają pokój i nie pozwalają nagrzewać się pomieszczeniu od światła słonecznego.

Na rynku znajdziemy też podszewki, dzięki czemu materiał można przyczepić już do zasłon, które mamy.

Top 5 najlepszych zasłon termoizolacyjnych

Zasłony termiczne - cena i koszty ogrzewania

REKLAMA

Oczywiście zasłony termiczne nie sprawią, że ceny za ogrzewanie drastycznie spadną, ale to ciekawe rozwiązanie dla kogoś, kto i tak potrzebuje czegoś na okno. Zawsze to dodatkowa ochrona przed utratą ciepła.

Ceny zasłon termicznych wahają się od 100 zł do nawet 600 zł.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA