REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Sztywny taniec i betonowi goście. Polska gra Nightclub Manager wygląda tak, jak podejrzewasz

Nightclub Manager: Violet Vibe to nadchodząca gra polskiej spółki Movie Games, w której zajmiemy się prowadzeniem nocnego klubu. Tytuł doczekał się nowego zwiastuna i jak w przypadku większości rodzimych "symulatorów", nie rozpieszcza oprawą graficzną.

09.07.2022
11:01
Nightclub Manager od Movie Games pozwoli prowadzić klub nocny
REKLAMA

Gdy studio True Games zapowiedziało ustami rapera Małolata zaangażowanie w gry o szeroko rozumianej tematyce ulicznej, nie rzucało słów na wiatr. Deweloperzy najpierw stworzyli symulator dealera narkotyków w przedziwnym mieście stanowiącym mieszankę PRL-u i Stanów, notując rewelacyjnie wyniki sprzedaży. Teraz, po przekształceniu w True Games Syndicate i zmianach na kierowniczych stanowiskach, Polacy zachęcą graczy do prowadzenia własnej sieci klubów nocnych.

REKLAMA

Nightclub Manager: Violet Vibe na nowym zwiastunie jest dokładnie taki, jak można było przewidzieć.

To znaczy prosty wizualnie i podobny do rzeszy innych "symulatorów" oraz "managerów" tworzonych w naszym kraju. Violet Vibe to przedsięwzięcie wsparte małym - średnim budżetem, z niską stopą ryzyka, ale dużą szansą na świetną sprzedaż budowaną nie tyle jakością rozgrywki, ile unikalną i lekko pikantną tematyką. No bo umówmy się: na Steam nie zabraknie chętnych do prowadzenia własnego klubu nocnego, zatrudniania tancerek oraz bawienia się w despotycznego bramkarza.

W parze ze stosunkowo unikalną tematyką nie idą jednak unikalne pomysły na rozgrywkę. Nightclub Manager: Violet Vibe wygląda podobnie do armii innych "symulatorów tworzenia" produkowanych w Polsce. Zamiast stacji kolejowej czy domu rodzinnego remontujemy jednak rozpadające się speluny, chcąc zamienić je w najlepsze kluby nocne całego powiatu. Albo i województwa.

Najciekawszym punktem Nightclub Manager: Violet Vibe wydaje się możliwość kreowania firmowej polityki.

 class="wp-image-2252496"

Misją gracza będzie stałe podnoszenie poziomu lokali, trafiając w gusta coraz bardziej wybrednej, ale również zasobniejszej w portfelach klienteli. Postawiony cel zrealizujemy poprzez inwestycje - np. w nowy wystrój, scenę oraz meble - ale również jakość obsługi klientów przy barze czy selekcję osób na wejściu. To w dużej mierze od nas (i naszego bramkarza) będzie zależeć, czy w lokalu pojawi się podejrzany element spod ciemnej gwiazdy.

Obowiązki managera mają być uzupełniane prostymi mini-grami, jak serwowanie drinków. Gracz od czasu do czasu będzie musiał również rozwiązać konflikt między gośćmi, a do tego przeprowadzać castingi tancerek. Za dnia wyściubimy nosa zza drzwi lokalu, załatwiając sprawy na mapie miasta.

REKLAMA

Na ten moment data premiery Nightclub Manager: Violet Vibe wciąż nie jest znana. Twórcy liczą, że gracze będą dodawać ten tytuł do listy życzeń na platformie Steam, co pozwala estymować potencjał projektów, skalując budżety oraz dopasowując kalendarz wydawniczy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA