REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Jaki dobry laptop do 2500 zł kupić? Oto najlepsze modele. Ranking 2022

Masz do wydania na laptopa kwotę 2500 zł i ani grosza więcej? Mamy dla Ciebie dobre wiadomości - za tę kwotę możesz już kupić nowoczesnego i całkiem porządnego laptopa do podstawowych zastosowań.

Dobry laptop do 2500 zł - jaki jest najlepszy? Ranking 2022
REKLAMA

Czy można kupić dobrego laptopa za 2500 zł? Po prawdzie chwilami trzeba będzie pójść na drobne ustępstwa... ale i tak zostaniemy posiadaczami nowoczesnego laptopa o dobrych możliwościach. O jakich ustępstwach mowa? Trzeba wziąć pod uwagę, że laptopy w tym segmencie cenowym mogą być pozbawione systemu Windows, czy też oferować dość skromną pojemność pamięci RAM, czy dysku. Oczywiście polecamy takie modele, w których ilość pamięci spokojnie wystarczy na start, a ewentualnie później można się zastanawiać nad jej rozbudową.

REKLAMA

Czytaj też:

Dobry laptop za 2500 zł

Wśród naszych propozycji znalazły się modele laptopów z procesorami Core i5 i Core i3 11-tej generacji oraz AMD Ryzen 5 serii 5000. W obu przypadkach mamy do czynienia z zintegrowanymi grafikami o przyzwoitych możliwościach (z pominięciem modelu Core i3, który w tym przypadku odstaje wydajnościowo). Na rynku można już znaleźć dobre laptopy z nowocześniejszymi podzespołami tzn. z procesorami Core 12-tej generacji oraz Ryzen serii 6000, ale jak to z nowościami bywa, ich cena jest widocznie wyższa.

Trzeba jednak powiedzieć, że statystyczny Kowalski nie zobaczy większej różnicy pomiędzy 11-stą, czy 12-tą generacją Core. Z pewnością jednak zauważy różnicę w portfelu.

Najlepszy laptop do 2500 zł - ranking 2022

Ryzeny serii 5000 oraz 11-ta generacja Core to wciąż nowoczesne i wydajne podzespoły w najlepszych laptopach dostępnych na rynku w cenie do 2500 zł. Można je polecać z całkowicie czystym sumieniem.

ASUS X515EA z Intel Core i5 11-tej generacji

Przegląd zaczynamy od laptopa ASUS X515EA, który może się pochwalić procesorem Intel Core i5-1135G7 z bardzo dobrą zintegrowaną grafiką Intel Xe. Po prawdzie w tej konfiguracji otrzymamy tylko 8 GB pamięci RAM (można ją oczywiście rozbudować) i możemy zapomnieć o systemie operacyjnym, ale cała reszta jest naprawdę przyzwoita - włącznie z dyskiem SSD o pojemności 512 GB.

Acer Aspire 5 z AMD Ryzen 5 5000

W tym przypadku mamy do czynienia z bardzo zbliżoną konstrukcją, jednak w której zastosowano równie dobry procesor konkurencyjnej firmy AMD. Ten model został wyposażony w procesor Ryzen 5 5500U oraz zintegrowaną grafikę Radeon. Ponownie nie otrzymamy systemu operacyjnego w zestawie, a ilość pamięci to tylko 8 GB RAM.

HP 15 z Intel Core i3 11-tej generacji

Jeśli w tej kwocie chcesz otrzymać dobry laptop gotowy do pracy już po wyjęciu z pudełka (czyli z zainstalowanym systemem Windows) oraz w odpowiednią ilość pamięci RAM, której nie trzeba będzie rozbudowywać, to warto się przyjrzeć temu modelowi HP 15. W takim przypadku trzeba jednak pójść na inne ustępstwa, bowiem ta maszyna będzie wyposażona w mniej wydajny procesor Core i3 oraz słabszą wersję zintegrowanej grafiki. Dodatkowo pojemność dysku to jedynie 256 GB.

Laptop do 2500 zł - jaki wybrać?

REKLAMA

Użytkownicy którzy mogą wykorzystać system Windows ze starego komputera powinni bez wahania sięgnąć po jeden z dwóch pierwszych laptopów w rankingu, a potem w miarę możliwości rozbudować nieco pamięć RAM (do 12 lub najlepiej do 16 GB). Laptopy z procesorami Core i5 11-tej generacji i Ryzen 5 5000 posłużą nam jeszcze długie lata.

Jeśli jednak potrzebujemy nowego systemu operacyjnego to musimy wybrać trzeci - nadal dobry, ale mniej wydajny - laptop, bądź też z bólem serca nieco głębiej sięgnąć do kieszeni, by doposażyć dwa pierwsze wymienione modele w OS. Nowy Windows może nas kosztować nawet 500 zł, ale dość łatwo trafić na promocje, które mogą obniżyć tę kwotę o połowę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA