REKLAMA

Disney Plus - jak płacić i oglądać? Jak sprawdzić ofertę bez zakładania konta? Poradnik na start

Po debiucie nowego serwisu VOD w Polsce wiele osób zastanawia się, jak płacić za Disney+ i jak oglądać filmy i seriale online dostępne w tym serwisie. Sprawdzamy, jakie są dostępne metody płatności w naszym regionie, jakie telewizory i inne urządzenia są obsługiwane, a także podpowiadamy, jak można zapoznać się z ofertą bez płacenia.

17.06.2022 20.00
Disney+ poradnik
REKLAMA

Załóż konto Disney Plus z tego linku, skorzystaj z promocyjnej ceny (2 miesiące gratis).

Disney+ w Polsce jest dostępny od 14 czerwca 2022 r. Serwis zadebiutował w środku nocy i mogą się w nim rejestrować wszyscy chętni (chociaż niektórym sprawia to problemy). A jak oglądać i jak płacić za filmy i seriale, w tym animowane i aktorskie Gwiezdne wojnyadaptacje komiksów Marvela, kultowe animacje Pixara i wszystkie inne produkcje z bazy liczącej blisko 2000 pozycji? Przygotowaliśmy poradnik.

REKLAMA

Czytaj też:

Disney+ - jak płacić?

Po założeniu konta Disney+ widzowie muszą wybrać, w jaki sposób chcą opłacać serwis. Dostępne opcje przy zakładaniu konta w przeglądarce to karta płatnicza oraz PayPal, a do tego na smartfonach i tabletach dochodzi subskrypcja poprzez Google Play lub App Store. Niestety zabrakło tutaj takich metod płatności jak BLIK, PayU, Przelewy24, tPay, Hotpay, dotpay itp.

Ile kosztuje Disney+?

Za dostęp do pełnej biblioteki serwisu trzeba zapłacić miesięcznie 28,99 zł, ale istnieje szansa na to, aby obniżyć koszt usługi - w tym celu trzeba zapłacić za rok z góry. Osoby, które wyraziły zainteresowanie streamingiem przed premierą, mogły skorzystać z promocji na 12 miesięcy w cenie 8 (229,90 zł, 30 proc. zniżki).

ile-kosztuje-disney-plus class="wp-image-2222040"
Disney Plus w Polsce - ceny za miesiąc i rok subskrypcji

Ciekawym ofertom na start platformy w Polsce przyjrzeliśmy się w osobnym materiale. Może się jednak okazać, że płacić za nowy streaming nie będziecie musieli w ogóle. Możliwość skorzystania z Disney+ za darmo mają klienci Polsatu, Netii i Plusa - mogą oni uzyskać dostęp do serwisu nawet na dwa lata bez opłat.

Disney+ - aktualna promocja i rabat

Widzowie, którzy nie załapali się na promocję 12 miesięcy w cenie 8 i nie są abonentami Polsatu, Netii i Plusa, będą musieli wysupłać nieco więcej środków, ale nadal da się nieco zaoszczędzić. Wszyscy chętni mogą wykupić rok dostępu do Disney+ cenie obniżonej o 15 proc. Oznacza to, że można zdobyć 12 miesięcy abonamentu w cenie 10, co kosztuje 289,90 zł.

Disney+ - okres próbny

Dla osób, które chciałyby sprawdzić usługę Disney+ przed zakupem, mamy złą wiadomość: Myszka Miki nie zdecydowała się na udostępnienie okresu próbnego. Płatność za dostęp do usługi pobierana jest od razu.

disney-plus-jak-ogladac-iphone-app-store class="wp-image-2222049"
Aplikację serwisu Disney+ można znaleźć m.in. w App Storze na iPhone'y

Disney+ - jak oglądać?

Disney+ na komputerach jest dostępny za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Oprócz tego na pecety z systemem Windows 10 i Windows 11 można pobrać oficjalną aplikację. Niestety systemy takie jak Linux i macOS nie otrzymały oficjalnej aplikacji.

Do tego dochodzą urządzenia mobilne, w tym smartfony i tablety z Androidem (Google Play)iPhone’y, iPady (App Store) i sprzęty Amazonu z FireOS. Disney+ jest również dostępny na konsolach (PlayStation, Xbox), telewizorach (np. Tizen, webOS, Android TV) i przystawkach do telewizorów (w tym Apple TV).

Nowości w Disney+ na czerwiec 2022

Disney+ - jakie filmy i seriale są w bazie?

Bibliotece serwisu Disney+ przyglądamy się na łamach Rozrywka.blog. Okazuje się, że oprócz filmów i seriali na podstawie komiksów Marvela oraz produkcji z uniwersum Gwiezdnych wojen można znaleźć tam masę innych ciekawych treści - nie tylko dla dzieci. Wśród tych ostatnich są między innymi horrory oraz materiały wideo przejęte od wytwórni Fox. Łącznie w bazie jest blisko 2000 produkcji na start.

Jak przeglądać bazę Disney+ bez płacenia?

REKLAMA

Disney+ nie ma darmowego okresu próbnego. Widzowie, którzy chcieliby przetestować usługę, muszą za nią od razu zapłacić. Jeśli jednak nie jesteście przekonani, czy znajdziecie w niej coś dla siebie, to są sposoby na to, by przejrzeć bibliotekę bez zakładania konta.

Aby sprawdzić, jakie filmy i seriale można obejrzeć w Disney+, można zajrzeć na stronę dsny.pl. Zawiera ona informacje o produkcjach dostępnych w jego bazie. Oprócz tego dostępne są też witryny agregujące treści z różnych serwisów, czyli upflix.pl, oraz JustWatch.com (dostępne również jako aplikacja).

Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider's Web.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA