REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Disney+ w Polsce. Jak oglądać filmy i seriale bez połączenia z internetem?

Disney+ to nowy serwis wideo na żądanie dostępny w Polsce, który służy do strumieniowania materiałów wideo w czasie rzeczywistym z serwera na urządzenie użytkownika. A czy można oglądać filmy i seriale z tego VOD bez połączenia z internetem? Na szczęście jest na to sposób. Podpowiadamy, jak je pobierać do pamięci swojego telefonu, tabletu lub komputera.

15.06.2022
17:18
disney plus jak pobierac filmy seriale offline-min
REKLAMA

Załóż konto Disney Plus z tego linku, skorzystaj z promocyjnej ceny (2 miesiące gratis).

Po blisko dwóch latach oczekiwania w Polsce pojawił się wreszcie Disney+. Na ten nowy serwis VOD czekała masa widzów, w tym fani adaptacji komiksów Marvela i Gwiezdnych wojen oraz rodzice z dzieciakami, którzy mogą przebierać w przepastnej bibliotece animacji. Na tym zresztą nie koniec, bo mamy około 2000 tytułów do wyboru, w tym sporo treści dla dorosłych. Tylko kiedy to wszystko obejrzeć? Z pomocą może przyjść tutaj tryb offline.

REKLAMA

Czytaj też:

Disney+ bez internetu

Materiały wideo z biblioteki Myszki Miki można oglądać na bardzo wielu różnych sprzętach elektronicznych. Wśród nich są smartfony, tablety, komputery, przystawki do telewizorów, konsole do gier oraz Smart TV. Jedyne, czego potrzebujemy, to opłaconego konta i połączenia z internetem. 

Problem pojawia się jednak w chwili, gdy stracimy dostęp do sieci, bo np. podróżujemy, ale na szczęście w przypadku wybranych urządzeń i temu da się zaradzić - trzeba o tym po prostu pomyśleć wcześniej. A które sprzęty obsługują pobieranie filmów i seriali z Disney+ do pamięci wewnętrznej?

Aplikacje serwisu Disney+ z trybem offline.

Tryb offline nie został zaimplementowany w odtwarzaczu w przeglądarce internetowej ani na telewizorach i przystawkach do nich takich jak np. Android TV, Apple TV i Tizen (a szkoda). Opcja pobierania dostępny jest za to w aplikacjach Disney+ dla komputerów oraz dla urządzeń mobilnych.

W przypadku pecetów aplikację Disney+ można pobrać na sprzęty z systemami Windows 10 i Windows 11 (Linux i macOS nie są obsługiwane). Jeśli zaś chodzi o smartfony i tablety, można skorzystać z programów na iPhone’y, iPady oraz sprzęty z Androidem i FireOS - bazującym na zielonym robocie systemem Amazonu.

Jak pobierać filmy i seriale z Disney+?

Pobieranie wideo do pamięci wewnętrznej jest banalnie proste. W tym celu wystarczy uruchomić aplikację Disney+ na swoim urządzeniu oraz odszukać wybrany materiał. W przypadku filmów opcja Pobierz pojawia się zaraz pod przyciskiem Odtwórz w rzędzie z guzikiem Moja Lista oraz GroupWatch.

W przypadku seriali możemy wybrać, czy chcemy pobrać od razu cały sezon, czy też wyłącznie pojedyncze odcinki. A ile filmów i seriali zmieści się w telefonie lub tablecie? Widzowie mogą to łatwo sprawdzić z poziomu aplikacji w ustawieniach. Tutaj da się też zmienić wielkość pobieranych plików.

Ile filmów i seriali można pobrać offline z Disney+?

REKLAMA

Twórcy aplikacji nie zdradzają, ile zajmuje dokładnie godzina materiału wideo pobranego w jednym z trzech trybów: standardowym, średnim i wysokim. Zamiast tego wyliczają, ile godzin możemy pobrać. W moim przypadku 41,4 GB w telefonie pozwoliłoby pobrać odpowiednio 90,9 godz., 61,4 godz. i 15,3 godz. wideo.

Aby odtwarzać pobrane filmy i seriale, trzeba połączyć się z internetem raz na 30 dni, a w ramach konta można pobierać te same treści na 10 obsługiwanych urządzeń. Do tego niektóre pobrane wideo mogą pozostawać na urządzeniach przez ograniczony czas i niektóre tytułu mogą nie obsługiwać tej funkcji.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider's Web.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA