REKLAMA

Łazik Curiosity dotarł do wejścia do marsjańskiego kompleksu podziemnego? Dokąd ono prowadzi?

Na jednym ze zdjęć Marsa wykonanych przez łazik Curiosity można zobaczyć dziwną strukturę, która może przypominać wejście do jakiejś groty, tudzież jaskini marsjańskiej.

12.05.2022 07.35
Łazik Curiosity zrobił na Marsie zdjęcie dziwnego wejścia
REKLAMA

Czasami jest tak, że naukowcy analizujący zdjęcia przesłane przez łaziki marsjańskie natrafiają na nich na kształty, tudzież na obiekty, które wyglądają jak wykonane ludzką ręką, a nie jedynie siłami wody i wiatru. Tak też jest i w tym przypadku.

REKLAMA

To coś przypomina wycięte w skale wejście do groty lub jaskini marsjańskiej

Na jednym z ostatnio przesłanych na Ziemię zdjęć wykonanych przez łazik Curiosity można zobaczyć strukturę, która na pierwszy, a nawet na drugi rzut oka wydaje się przypominać wycięte w skale wejście do groty, tudzież jaskini marsjańskiej. Co więcej, nie jest to jedynie dziura w skale, bowiem wydaje się mieć idealnie proste ściany. Można nawet pomyśleć, że w końcu oto przypadkiem znaleźliśmy jedno z wejść do podziemnego miasta, w którym schowali się Marsjanie, kiedy zobaczyli, że ich planetę zaczynają odwiedzać dziwne statki kosmiczne, satelity i roboty z innej planety.

Źródło: NASA/JPL-Caltech/MSSS

Myślenie życzeniowe nie jest niestety najlepszym sposobem odkrywania prawdy o wszechświecie. Nietypowa struktura uwieczniona na zdjęciu najprawdopodobniej jest elementem pęknięcia skały. Jak sugerują niektórzy, być może na skutek wstrząsu sejsmicznego, których przecież lądownik InSight na Marsie zarejestrował już tysiące. Swoją drogą najsilniejsze z nich zostało zarejestrowane zaledwie tydzień temu - 4 maja lądownik zarejestrował wstrząs o sile 5 magnitudo.

Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden element. Ze względu na fakt, że na zdjęciu nie ma żadnych znajomych dla nas punktów odniesienia, można odnieść wrażenie, że przedstawia ono potężną skałę, w której znajduje się potężny otwór, którym marsjański stalker Artem wchodzi do marsjańskiego metra, w którym żyją ci, którzy pozostali po dawnej cywilizacji. W rzeczywistości jednak najprawdopodobniej jest to otwór o wysokości zaledwie kilku-kilkunastu centymetrów. Zdjęcie bezpośredniego otoczenia struktury możecie zobaczyć chociażby tutaj.

REKLAMA
Łazik Curiosity zrobił na Marsie zdjęcie dziwnego wejścia

Zdjęcie tajemniczego otworu zostało wykonane 7 maja 2022 za pomocą kamery zainstalowanej na maszcie łazika Curiosity.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA