REKLAMA

Najlepsze aplikacje randkowe. Znasz te apki typu Tinder?

Aplikacje do randkowania popularnością cieszą się nie tylko w Walentynki i nie tylko wśród młodego pokolenia. Choć dla wielu Tinder jest synonimem najlepszej aplikacji randkowej, w rzeczywistości ma on solidną konkurencję - również w Polsce. Jakie są więc najlepsze alternatywy i aplikacje typu Tinder?

24.04.2022 04.52
Najlepsze aplikacje randkowe
REKLAMA

Aplikacje randkowe od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Wbrew przekonaniom nie są one serwisami dedykowanymi dla desperatów, a miejscem spotkań ludzi, którzy nie spotkaliby się w inny sposób. Niewątpliwie najpopularniejszą aplikacją do randkowania na świecie jest Tinder, ale na pewno nie jest on jedyną. Dodatkowo, zależnie od twoich preferencji i stylu życia, Tinder może z łatwością zostać zdeklasowany przez inne aplikacje - w tym aplikacje do randkowania całkowicie za darmo. Zatem jakie są najlepsze aplikacje randkowe?

REKLAMA

Najlepsze aplikacje randkowe podobne do Tindera

Badoo

Wielu uważa Badoo za najlepszą aplikacją randkową podobną do Tindera. Badoo swą popularność pośród aplikacji randkowych zawdzięcza możliwości jednoznacznego zdefiniowania tego czego oczekujemy od relacji - niezobowiązującego randkowania, gotowości do stałego związku czy po prostu rozmowy. Badoo posiada również znany z Tindera system przesuwania w lewo/prawo oraz system filtrowania wiadomości potencjalnie niemiłych lub niepokojących, dzięki czemu Badoo nadaje się idealnie do znalezienia tej jedynej osoby spośród 370 milionów użytkowników w 190 krajach. Badoo jest bezpłatną aplikacją do randkowania, jednak posiada on dodatkowe funkcje, w tym filtr anty-scamowy w ramach płatnej subskrypcji.

 class="wp-image-2141124"

Bumble

Wśród aplikacji do randkowania, Bumble wyróżnia się swoim nowatorskim podejściem do relacji. Po wypełnieniu profilu najważniejszymi danymi Bumble - tak jak każda aplikacja randkowa - dobiera potencjalnych partnerów na podstawie podanych informacji. Jednak w przeciwieństwie do zdecydowanej większości, po znalezieniu potencjalnego partnera (w przypadku osób heteroseksualnych) to kobieta musi w 24 godzin wykonać “pierwszy krok”, a w przypadku osób homoseksualnych - obojętnie który z partnerów. Jeżeli w ciągu 24 nie skontaktujemy się z dobraną osobą, znika ona z rekomendacji na zawsze.

Niezwykłe podejście do poznawania nowych osób pozwoliło Bumble wbić się na szczyty popularności pośród aplikacji do randkowania, stanowiąc świetną alternatywę dla Tindera. Bumble posiada również dedykowane opcje dla poszukiwaczy nowych przyjaciół i kontaktów biznesowych oraz oferuje swoim użytkownikom płatną subskrypcję, która wzbogaca aplikację o kolejne funkcje.

 class="wp-image-2141127"

Sympatia

Sympatia to nasza polska aplikacja do randkowania, która od lat łączy tak ludzi jak i serca. Sympatia wystartowała jako portal internetowy w 2002 roku, a od kilku już lat posiada własną, dedykowaną aplikację na systemy Android i iOS. Na Sympatii możesz zarejestrować się za pomocą zarówno adresu email jak i profilu na Facebooku. Sympatia - tak jak wiele innych aplikacji randkowych - oferuje płatną subskrypcję, która znacznie poszerza funkcje aplikacji o m.in podgląd kont, które polubiły twój profil, nielimitowane wiadomości tekstowe oraz wideoczat. Sympatia to aplikacja do randkowania stworzona z myślą o osobach w wieku 30+, jednakże młodsi również mają sporą szansę znaleźć w aplikacji swoją sympatię.

 class="wp-image-2141130"

Happn

Jedną z najlepszych aplikacji randkowych typu Tinder jest Happn. Happn to aplikacja randkowa opierająca dobieranie użytkowników o ich geolokalizację, obierając sobie za cel połączenie ludzi, których drogi mogły się zejść już w przeszłości, które mogą uznać za wzajemnie interesujące oraz osób, które mogą mieć podobne pasje i zainteresowania. Happn pokazuje profile innych użytkowników aplikacji, z którymi fizycznie miałeś okazję się spotkać - np. w sklepie lub na spacerze w parku wraz z datą i lokalizacją. Napotkanym osobom możesz dać lajka, a jeśli druga strona go odwzajemni, aplikacja daje możliwość połączenia. Happn to idealna aplikacja do randkowania dla tych, którzy dużo podróżują lub żyją w dużych miastach.

 class="wp-image-2141133"

Facebook Dating

Facebook Dating to nowa usługa Facebooka, w ramach której najpopularniejszy serwis społecznościowy staje się również… aplikacją do randkowania! Profil tworzony w aplikacji Facebook Dating opiera się na profilu stworzonym w głównym serwisie Facebooka, jednakże nie jest z nim identyczny, dzięki czemu możesz np. Użyć zdjęć ze swojego profilu na Facebooku, ale uzupełnić opisy i detale o informacje niezawarte w profilu. Ponadto dzięki integracji z serwisem społecznościowym możesz zobaczyć np. grupy, które dzielisz z potencjalną drugą połówką oraz wydarzenia, w których oboje braliście udział. Największą zaletą Facebook Dating jest fakt, że w przeciwieństwie do wszystkich aplikacji do randkowania jest w stu procentach darmowy, nie oferując żadnych subskrypcji ani mikropłatności - każdy z użytkowników ma dostęp do takiej samej ilości funkcji w tej aplikacji randkowej.

NOWOŚĆ!!! Randki na Facebook'u? A co jeśli mama zobaczy, że randkuje w sieci?

Grindr

Aplikacja randkowa Grindr jest dedykowana osobom homoseksualnym, biseksualnym i transpłciowym, dzięki czemu jest idealnym miejscem do poznania innych osób identyfikujących się ze środowiskiem LGBTQ+. Tworzenie profilu w Grindr jest równie proste co w innych aplikacjach randkowych typu Tinder. Podczas rejestracji wystarczy podać podstawowe dane, odpowiedzieć na kilka prostych pytań oraz określić swoje preferencje co do potencjalnego partnera.

Grindr w werjis podstawowej jest darmową aplikacją do randkowania, lecz w zamian za bycie darmowym, Grindr wyświetla swoim użytkownikom reklamy. Wersja premium, Grindr Xtra, oferuje przeglądanie bez reklam oraz inne funkcje, takie jak dodawanie np. zaawansowane filtry wyszukiwania. Największym minusem Grindra jest fakt, że dość podstawowa funkcja, jaką jest pokazywanie powiadomień push o nowych wiadomościach jest dostępna jedynie w Grindr Xtra.

 class="wp-image-2141136"
REKLAMA

Najlepsze apki do randkowania - Tinder, Bumble, Happn, a może Facebook?

Tytuł najlepszej aplikacji randkowej zależy od tego, czego oczekujemy. Jeżeli szukamy niekonwencjonalnego podejścia do pierwszego kontaktu, Bumble jest świetnym rozwiązaniem. Grindr to idealne rozwiązanie dla członków społeczności LGBTQ+, którzy mogą mieć trudności ze znalezieniem pasującego partnera we wszystkich innych apkach randkowych. Na uwagę zasługuje także nasza polska Sympatia, łącząca ze sobą ludzi z całej Polski. Natomiast podróżnicy i osoby z mobilnym trybem życia na pewno docenią aplikację do randkowania jaką jest Happn.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA