REKLAMA

Będzie nowy Wiedźmin! CD Projekt RED zapowiada kolejną grę

CD Projekt RED zrobił graczom niespodziankę na pierwszy dzień wiosny. Studio zapowiedziało nową grę z serii Wiedźmin oraz przejście na silnik Unreal 5 Engine.

21.03.2022 16.56
Wiedzmin CD Projekt RED The Witcher 2022 0
REKLAMA

Od premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, która domknęła historię Geralta z Rivii, minęło już prawie siedem długich lat. CD Projekt RED zdążył od tego czasu wydać kilka spin-offów i zaliczył ogromną wizerunkową wpadkę związaną z nieudaną premierą Cyberpunka 2077, więc nie powinno być zaskoczeniem, że Polacy postanowili odkurzyć markę, do której fani żywią ciepłe uczucia.

REKLAMA

CD Projekt RED zapowiada nowego Wiedźmina

Informacja o tym, że powstaje nowy Wiedźmin, pojawiła się w enigmatycznej zapowiedzi w serwisach społecznościowych i wygląda na to, że chodzi o coś innego niż Złotego Nekkera. Na kanałach firmy umieszczono grafikę oraz łącze do strony internetowej, która od razu padła - tak duże było zainteresowanie. Na szczęście zanim to się stało, udało nam się zapoznać z ogłoszeniem firmy.

CD Projekt RED zapowiada "nową sagę" w ramach franczyzy, do której wykupiono prawa od Andrzeja Sapkowskiego. Czy to oznacza, że Geralt będzie musiał odkurzyć swoją zbroję i ponownie ruszyć na szlak, żeby zabijać potwory? A może gracze wcielą się tym razem w dorosłą Ciri, która będzie wykorzystywała swoje zdolności do kontynuowania misji swojego przybranego ojca? Tego jeszcze nie wiemy.

Wiedzmin CD Projekt RED The Witcher 2022 class="wp-image-2100726"
Zwróćcie uwagę, że nowa gra nie została przedstawiona jako Wiedźmin 4

Twórcy serii gier Wiedźmin zdradzili natomiast, że porzucają autorski silnik REDengine na rzecz Unreal Engine 5.

REKLAMA

CD Projekt RED rozpoczyna tym samym wieloletnie strategiczne partnerstwo z firmą Epic Games, która za ten silnik jest odpowiedzialna. A kiedy zobaczymy efekty tych prac w postaci nowego Wiedźmina? Tego polska firma nie ma zamiaru na tym etapie zdradzać, ale można rozsądnie założyć, że z potworami w świecie wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego powalczymy dopiero za kilka ładnych lat.

REDengine nie idzie przy tym całkowicie w odstawkę. CD Projekt RED przypomina, że pracuje obecnie nad dodatkiem do Cyberpunka 2077, który powstaje z użyciem rozwijanego przez nich od lat narzędzia. Cały czas czekamy też na premierę aktualizacji gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na konsole nowej generacji. Wedle ostatnich zapowiedzi łatka usprawniająca grafikę na PlayStation 5 i Xbox Series X|S pojawi się 2 kwartale 2022 r.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA