REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Będzie nowy Wiedźmin! CD Projekt RED zapowiada kolejną grę

CD Projekt RED zrobił graczom niespodziankę na pierwszy dzień wiosny. Studio zapowiedziało nową grę z serii Wiedźmin oraz przejście na silnik Unreal 5 Engine.

21.03.2022
17:56
Wiedzmin CD Projekt RED The Witcher 2022 0
REKLAMA

Od premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, która domknęła historię Geralta z Rivii, minęło już prawie siedem długich lat. CD Projekt RED zdążył od tego czasu wydać kilka spin-offów i zaliczył ogromną wizerunkową wpadkę związaną z nieudaną premierą Cyberpunka 2077, więc nie powinno być zaskoczeniem, że Polacy postanowili odkurzyć markę, do której fani żywią ciepłe uczucia.

REKLAMA

CD Projekt RED zapowiada nowego Wiedźmina

Informacja o tym, że powstaje nowy Wiedźmin, pojawiła się w enigmatycznej zapowiedzi w serwisach społecznościowych i wygląda na to, że chodzi o coś innego niż Złotego Nekkera. Na kanałach firmy umieszczono grafikę oraz łącze do strony internetowej, która od razu padła - tak duże było zainteresowanie. Na szczęście zanim to się stało, udało nam się zapoznać z ogłoszeniem firmy.

CD Projekt RED zapowiada "nową sagę" w ramach franczyzy, do której wykupiono prawa od Andrzeja Sapkowskiego. Czy to oznacza, że Geralt będzie musiał odkurzyć swoją zbroję i ponownie ruszyć na szlak, żeby zabijać potwory? A może gracze wcielą się tym razem w dorosłą Ciri, która będzie wykorzystywała swoje zdolności do kontynuowania misji swojego przybranego ojca? Tego jeszcze nie wiemy.

Wiedzmin CD Projekt RED The Witcher 2022 class="wp-image-2100726"
Zwróćcie uwagę, że nowa gra nie została przedstawiona jako Wiedźmin 4

Twórcy serii gier Wiedźmin zdradzili natomiast, że porzucają autorski silnik REDengine na rzecz Unreal Engine 5.

REKLAMA

CD Projekt RED rozpoczyna tym samym wieloletnie strategiczne partnerstwo z firmą Epic Games, która za ten silnik jest odpowiedzialna. A kiedy zobaczymy efekty tych prac w postaci nowego Wiedźmina? Tego polska firma nie ma zamiaru na tym etapie zdradzać, ale można rozsądnie założyć, że z potworami w świecie wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego powalczymy dopiero za kilka ładnych lat.

REDengine nie idzie przy tym całkowicie w odstawkę. CD Projekt RED przypomina, że pracuje obecnie nad dodatkiem do Cyberpunka 2077, który powstaje z użyciem rozwijanego przez nich od lat narzędzia. Cały czas czekamy też na premierę aktualizacji gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na konsole nowej generacji. Wedle ostatnich zapowiedzi łatka usprawniająca grafikę na PlayStation 5 i Xbox Series X|S pojawi się 2 kwartale 2022 r.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA