REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Gry

Cyberpunk 2077 trafi na nową generację konsol przed Wiedźminem 3. CD Projekt RED zdradził plany

Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 dostaną next-gen patche już w pierwszej połowie 2022 r. CD Projekt RED zdradza swoje plany na najbliższe miesiące.

cyberpunk 2077 ps5 xbox series x s data premiery q1 2021
REKLAMA

Zaledwie kilka dni temu Adam Kiciński, czyli prezes CD Projektu, rozwiał nadzieje fanów na rocznicową aktualizację Cyberpunka 2077. Przyznał w wywiadzie, że najbliższe uaktualnienie pojawi się dopiero w 2022 r., a przełożona na 2022 r. łatka dostosowująca grę do konsol nowej generacji zostanie połączona z patchem 1.5. Nie zdradził jednak, kiedy dokładnie możemy się go spodziewać.

REKLAMA

Cyberpunk 2077 trafi na nową generację konsol przed Wiedźminem 3

Gracze, którzy przyzwyczaili się do tego, że CD Projekt RED zalicza ostatnio masę opóźnień, zaczęli się obawiać, że od premiery next-genowej wersji Cyberpunka 2077 mogą dzielić nas jeszcze długie miesiące (a na początku 2022 r. dostaniemy jedynie patch 1.4, czyli bez wersji natywnej na PS5 i XSX|S). Na szczęście aż tak długo nie będziemy musieli czekać.

Do sieci trafił dzisiaj dokument przygotowany przez CD Projekt S.A., który kierowany jest do inwestorów. Firma uchyliła w nim rąbka tajemnicy na temat aktualizacji swoich dwóch najważniejszych gier. Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 doczekają się natywnej wersji na konsole PS5 i XSX|S odpowiednio w 1. i 2. kwartale 2021 r.

Firma podzieliła się też swoimi wynikami finansowymi za 3. kwartał 2021 r., na które składa się 144 mln zł przychodu (wzrost 40 proc. r./r.) oraz 16 mln zł zysku, co jest gorszym wynikiem niż w analogicznym okresie rok temu. Spadek zysku związany jest z koniecznością pracy nad poprawkami do Cyberpunka 2077 oraz rozpoczęciem prac nad nowymi projektami.

Mamy jednak dobre wieści: DLC do Cyberpunka 2077 cały czas powstaje.

Sama wiadomość, że to DLC do Cyberpunka 2077 w ogóle powstaje, to już świetne wieści, bo nie było to takie oczywiste. Wiele osób obawiało się, że CD Projekt RED zrezygnuje z dodatku, tak samo jak studio zrezygnowało z samodzielnego modułu multiplayer. Na to DLC czekamy już bardzo długo.

REKLAMA

Wiedźmin 3 doczekał się pierwszego rozszerzenia o tytule Serce z kamienia po zaledwie kilku miesiącach od premiery. Drugi dodatek wprowadzający nową mapę wraz z licznymi zadaniami, czyli Krew i wino, pojawił się po roku od premiery podstawowej wersji gry.

W przypadku Cyberpunka 2077 na pierwsze DLC (takie z prawdziwego zdarzenia, a nie udawańca) poczekamy niestety dużo dłużej - nie ma on jeszcze nawet daty premiery. Możliwe, że studio wyrobi się z nim na drugie urodziny gry, skoro pierwszą połowę 2022 r. ma już zaplanowaną…

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA