REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Cyberpunk 2077 bez szans na urodzinowy patch. Na otarcie łez mamy zniżki z okazji Black Friday

Już niedługo minie rok od premiery Cyberpunka 2077, która okazała się dla wielu ogromnym rozczarowaniem. Niestety nie ma co liczyć na urodzinowy patch - przed końcem 2021 r. nie będzie już aktualizacji. Na otarcie łez mamy zniżki na grę CD Projekt RED z okazji Black Friday.

26.11.2021
15:11
cyberpunk-2077-black-friday-promocja-patch-1-5-2022
REKLAMA

Cyberpunk 2077 trafił do sprzedaży, po trzykrotnym przełożeniu daty premiery, blisko rok temu - dokładnie 10 grudnia 2020 r. Długo oczekiwaną grę CD Projekt RED trapiły niestety liczne błędy techniczne. Teraz jest lepiej, ale do dziś pozostawia ona sporo do życzenia - zwłaszcza na konsolach poprzedniej generacji (przy czym wersji przygotowanej specjalnie na next-geny cały czas brakuje).

REKLAMA

Gracze przez długi czas liczyli na to, że CD Projekt RED wywiąże się ze złożonej na początku 2021 r. obietnicy i wypuści next-genową łatkę przed jego końcem, ale już w październiku firma przyznała, że się z tym nie wyrobi. Nie ma w dodatku szans na to, żeby pojawił się jakikolwiek większy patch w 2021 r., co potwierdził teraz Adam Kiciński, prezes CD Projektu.

Cyberpunk 2077 - kiedy patch?

Adam Kiciński w udzielonym ostatnio wywiadzie potwierdził, że najnowsza produkcja CD Projekt RED w wersji na Xboksa Series X|S oraz PlayStation 5 pojawi się dopiero w 2022 r. Wyjaśnił przy tym, że taka była rekomendacja zespołu deweloperskiego (i najwyraźniej tym razem osoby decyzyjne, nauczone doświadczeniem, postanowiły posłuchać programistów).

Z wypowiedzi Adama Kicińskiego wynika tym samym, że firma nie planuje już żadnych większych update'ów w tym roku, w tym na urodziny. Co jednak ciekawe, next-genowa łatka będzie powiązana z Patchem 1.5. To z kolei oznacza, że jeśli tylko deweloperzy nie pominą numerka, to przed natywną wersją na konsole PS5 i XSXS pojawi się jeszcze jedna aktualizacja Cyberpunk 2077, czyli Patch 1.4.

Możliwe przy tym, że pierwotnie Patch 1.4 miał pojawić się na urodziny gry, ale ostatnio wszystkie plany polskiego dewelopera biorą w łeb. Razem z next-genowym Cyberpunkiem 2077 na 2022 r. odłożono Wiedźmina 3 w wersji na konsole nowej generacji, chociaż mają się w nim pojawić DLC inspirowane serialem Netfliksa, a premiera 2. sezonu "The Witcher" zaplanowana jest na 17 grudnia 2021 r.

Black Friday 2021 - promocje na Cyberpunk 2077

Chociaż gra RED-ów na konsolach poprzedniej generacji nadal działa słabo i łatki w tym roku nie będzie, to na pecetach, PlayStation 5 i Xboksach Series X gra się w nią już całkiem znośnie. Wielu graczy może mieć już dość czekania i z myślą o nich przygotowane zostały promocje:

Oprócz tego grę można kupić w wersji płytowej. Ceny różnią się w zależności od sklepu, a całkiem dobre oferty znalazłem na Allegro:

W przypadku wersji pecetowej jest niestety drożej - nie udało mi się znaleźć oferty na pudełko z kodem aktywacyjnym za mniej niż 129 zł. W tym wypadku już lepiej kupić grę w wersji cyfrowej i… dokupić pudełko za jakąś dychę.

Warto przy tym dodać, że next-gen patch do Cyberpunka 2077 ma być darmowy, a kupiona dzisiaj w promocyjnej cenie gra będzie mogła otrzymać uaktualnienie.

REKLAMA

Jeśli jednak kupujecie grę "na zapas", to pamiętajcie, że od premiery Cyberpunka 2077 w wersji 1.5 i tym samym next-gen patcha dzieli nas najpewniej jeszcze kilka miesięcy, skoro po drodze ma pojawić się jeszcze potencjalnie Patch 1.4. Niewykluczone, że pojawią się jeszcze większe zniżki niż do tej pory - w kwietniu i maju płyty chodziły po odpowiednio 89 zł i 79 zł, a ostatnio można było je kupić za… 59 zł.

PS Nie musicie się przy tym obawiać, że kupicie teraz Cyberpunka 2077, a za chwilę pojawi się on w usłudze Xbox Game Pass. Przedstawiciele firmy CD Projekt RED ucięli spekulacje na ten temat po pojawieniu się grafiki z gry w materiałach promocyjnych usługi Microsoftu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA