REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Wiedźmin 3 i Cyberpunk bez patchów na PS5 i XSX w 2021? CD Projekt dzieli się obawami

CD Projekt na spotkaniu z inwestorami podzielił się nieciekawymi informacjami. Producent zapowiedział możliwość przesunięcia patchów na konsole nowej generacji dla gier Wiedźmin 3 i Cyberpunk 2077.

02.09.2021
8:07
wiedźmin 3 patch na playstation 5
REKLAMA

— A już było dobrze! — chciałoby się zakrzyknąć niczym postać Roberta Więckiewicza w słynnej basenowej scenie serialu Ślepnąc od świateł. Cyberpunk waśnie doczekał się dużego patcha 1.3, który naprawił większość błędów (w tym nieszczęsną minimapę) i poprawił płynność na konsolach minionej generacji. Tym samym baza ok. 115 mln użytkowników PlayStation 4 i ok. 50 mln posiadaczy Xboksów One nareszcie może zagrać w płynnego Cyberpunka.

REKLAMA

Niebawem minie rok od premiery Cyberpunka 2077, ale zapowiada się, że nawet po tym czasie użytkownicy PS5 i XSX nie zagrają w ulepszone wersje.

Na przestrzeni ostatniego roku CD Projekt kilkukrotnie dzielił się swoim harmonogramem prac na cały 2021 r. Widzieliśmy kolejność prac nad patchami do Cyberpunka, a także zapowiedź, że łatka aktualizujące grę do możliwości konsol nowej generacji pojawi się w 2021 r. CD Projekt RED informował, że będzie to druga połowa roku.

Podobnie wyglądała kwestia oczekiwanej aktualizacji Wiedźmina 3 na konsole PlayStation 5, Xbox Series X oraz S, a także na PC. CD Projekt RED celował w końcówkę roku 2021. Wraz z aktualizacją mieliśmy zobaczyć kilka darmowych DLC dodających do gry elementy z serialu Netfliksa.

Niestety na ostatnim spotkaniu z inwestorami Redzi ostudzili nastroje. CD Projekt RED przygotował inwestorów na możliwe opóźnienia. Patrząc na dotychczasowe podejście Redów do terminów, można śmiało założyć, że obsuwy czasowe są już pewne.

Kiedy zagramy w ulepszonego Wiedźmina 3 i Cyberpunka 2077?

REKLAMA

Według najnowszych informacji, prawdopodobnie w 2022 r., ale nie ma jakichkolwiek konkretów odnośnie miesiąca. To fatalna informacja szczególnie w kontekście Wiedźmina, bowiem ta seria kolejny raz nabiera wiatry w żagle za sprawą serialu Netfliksa. Drugi sezon Wiedźmina pojawi się w usłudze streamingowej jeszcze w tym roku, a konkretnie 17 grudnia.

Premiera patcha do Wiedźmina 3 w 2021 r. byłaby więc idealną okazją do pozyskania nowych graczy, którzy po obejrzeniu serialu zapragnęliby zagrać w ten wybitny tytuł. Niestety wygląda na to, że CD Projekt RED prześpi tę okazję.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA