REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Wiedźmin 3 powraca! Jeszcze lepszy, jeszcze piękniejszy i gotowy na nową generację konsol

Wiedźmin 3 zmierza na konsole nowej generacji. Zagramy jeszcze w tym roku

09.07.2021
21:19
Wiedźmin 3: Dziki Gon zmierza na Xboxa Series X i Series S
REKLAMA

Trwa właśnie WitcherCon, czyli pierwsza konwencja zorganizowana przez Netflixa i CD Projekt RED, poświęcona w całości Białemu Wilkowi i uniwersum książek, gier i serialu. Choć na samej konferencji żaden z przedstawicieli RED-ów nie zająknął się choćby słowem na temat potencjalnej nowej odsłony serii czy odświeżenia starych odsłon, oficjalny profil Xbox Polska na Twitterze właśnie podał informację, na którą wielu czekało.

REKLAMA

Wiedźmin 3: Dziki Gon na Xbox Series X i Xbox Series S jeszcze w tym roku.

Jak czytamy na Twitterze, aktualizacja dla konsol nowej generacji trafi do użytkowników jeszcze w tym roku. Wiadomo, że będzie to edycja kompleta gry, czyli podstawowa opowieść uzupełniona o dwa dodatki: Serce z kamienia oraz Krew i wino.

Poza tym nowa edycja będzie uzupełniona o dodatkowe przedmioty inspirowane serialem Netflixa.

Wiedźmin 3 na konsole nowej generacji. Czego się spodziewać?

Z całą pewnością możemy liczyć na podbicie jakości tekstur i ogólnej grafiki. Przedstawiciele CDPR w trakcie WitcherConu półsłówkami wskazywali na to, jak ogromną przepaść dzieli kolejne odsłony gier i jak dobrymi teksturami dziś dysponują, więc liczę na to, że Wiedźmin 3 stanie się jeszcze piękniejszą grą niż był w chwili premiery na PC (a trzeba przyznać, że – przynajmniej na blaszakach – gra zestarzała się bardzo wdzięcznie).

REKLAMA

Wiedźmin 3 otrzymał już raz aktualizację dla konsoli Xbox One X, która umożliwiała granie w rozdzielczości 4K przy 60 FPS, więc spodziewałbym się podobnej wydajności i jakości na konsolach nowej generacji, a wszystko to przy piękniejszej grafice i większej stabilności działania.

Nie znamy jeszcze daty premiery aktualizacji i nie wiemy, czy będzie ona płatna, czy też dostępna za darmo dla wszystkich posiadaczy Dzikiego Gonu. Obstawiam jednak, że w typowo xboxowym stylu będzie to darmowa aktualizacja. Na ten moment nic nie wiadomo na temat potencjalnej aktualizacji na konsolę Playstation 5.

POTRZEBUJESZ POMOCY? PORADNIK DO GRY: Wiedźmin: Pogromca potworów - wszystkie zadania, solucja. Poradnik do każdej misji

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA