REKLAMA

Cyberpunk 2077 Patch 1.3 — sprawdzamy, co przygotował CD Projekt RED

Po długich tygodniach ciszy CD Projekt RED wreszcie zdradził, jakich nowości mogą spodziewać się gracze po Patchu 1.3 do gry Cyberpunk 2077. Sprawdzamy, co nowego przygotowali deweloperzy.

16.08.2021 18.36
cyberpunk 2077 patch 1.3 co nowego cd projekt red
REKLAMA

Od premiery Cyberpunka 2077 minęło już ponad pół roku, ale do tej pory nie pojawiły się jeszcze żadne dodatki. Nie dziwi to jednak, gdyż CD Projekt RED jak na razie cały czas łata swoją grę, która może i daje mnóstwo frajdy, ale jej stan techniczny pozostawia naprawdę sporo do życzenia — i to nawet po aktualizacji do wersji 1.2, która została wydana… w marcu.

REKLAMA

Od premiery ostatniej dużej łatki do Cyberpunka 2077 pojawiło się też kilka pomniejszych uaktualnień, a najnowszy Patch 1.23 pojawił się na serwerach w połowie czerwca, czyli przed powrotem gry do PlayStation Store. Potem zapadła na kilka tygodnia głucha cisza, ale CD Projekt zdecydował się dziś podzielić informacją dotyczącą kolejnego uaktualnienia, które lada moment trafi do graczy.

Cyberpunk 2077 Patch 1.3 — co nowego?

W nowej notce stylizowanej na wiadomości stacji N54 News deweloperzy od razu ostrzegają, że zmian nie ma przesadnie dużo i większe dopiero nadchodzą, ale wielu graczy powinni docenić aktualizację GPS-u, który od samego początku był skopany. W nowej wersji gry powinien podczas jazdy pokazywać więcej okolicznej przestrzeni, a my nie będziemy przegapiali miejsc, gdzie trzeba skręcić.

Oprócz tego usprawnień doczekało się doświadczenie użytkownika w klubie Chmury po ostatnich zmianach w kadrze kierowniczej, a gracze podczas wykonywania związanego z tym miejscem zadania będą mogli lepiej zrozumieć konsekwencje swoich decyzji. Deweloperzy obiecują przy tym, że ułatwią graczom tworzenie nieco innych buildów bohatera.

A co z DLC do Cyberpunka 2077 i next-gen patchem?

Jak na razie studio nie zdradza, kiedy pojawi się nowa zawartość oraz kiedy możemy liczyć na wersję dostosowaną do konsol nowej generacji. Wedle infografiki nazywanej szumnie roadmapą zarówno DLC, jak i next-gen patch powinny pojawić się jeszcze przed końcem tego roku (i oby tak było, bo gracze są już naprawdę zniecierpliwieni oczekiwaniem).

Już jutro, 17 sierpnia, o godz. 18:00 odbędzie się transmisja na żywo w języku angielskim, która będzie omawiała szerzej zmiany w Cyberpunku 2077 w ramach łatki 1.3. Spodziewamy się, że w jej trakcie udostępniony zostanie pełny changelog, a kto wie, może i nowa roadmapa — tym razem taka, która faktycznie skupi się na przeszłości, a nie na przeszłości.

CD PROJEKT. NIEKOLORYZOWANE — cykl Spider’s Web Plus

Nie ma ciekawszej firmy ostatnich 30 lat w Polsce niż CD Projekt. Firmy, która tak dużo mówi o naszej najnowszej historii, kapitalizmie, podejściu do pracy i wielkim technologicznym boomie. To w CD Projekcie odbijają się zmiany gospodarcze od lat 90. po dziś. Stąd pomysł na serial reporterski.

REKLAMA

Bez filtrów, pudru i brokatu opowiadamy o firmie, która dała nam Wiedźmina i Cyberpunka 2077, o ludziach ją tworzących i o marzeniach dotyczących nowej cyfrowej przyszłości. Na cykl składa się pięć odcinków:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA