REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Po pół roku Cyberpunk 2077 wraca do sklepu PS Store. Ale to wcale nie oznacza, że działa dobrze

Cyberpunk 2077 ponownie będzie można nabyć w wersji cyfrowej na konsole z rodziny PlayStation. CD Projekt RED i Sony potwierdzają, że gra wraca do PS Store’a. Ale to koniec dobrych wieści, bo twórcy rekomendują, by odpalać ją wyłącznie na PS4 Pro i PS5.

15.06.2021
20:57
cyberpunk 2077 ps store cd projekt red playstation ps4 ps5
REKLAMA

Zła passa w CD Projekt RED trwa, a wszystko zaczęło się pod koniec ubiegłego roku. Cyberpunk 2077 okazał się wizerunkową porażką dla polskiego studia, a chociaż sam na Xboksie Series X bawiłem się całkiem nieźle (pomimo różnych błędów i glitchy), to posiadacze sprzętów poprzedniej generacji o komfortowej i płynnej rozgrywce mogli jedynie pomarzyć.

REKLAMA

Doszło do tego, że CD Projekt RED, którego szef przed samą premierą zapewniał, że gra na PlayStation i Xboksie One działa całkiem dobrze, zaczął oddawać graczom pieniądze i wpadł pod lupę UOKiK-a, a później ruszyła lawina. Partner firmy, czyli Microsoft, zaczął ostrzegać graczy przed zakupem Cyberpunka 2077, a Sony w bezprecedensowy sposób wyrzuciło grę ze swojego sklepu tydzień po premierze.

Z początku mieliśmy nadzieję na to, że to sytuacja przejściowa, a deweloperzy wydadzą łatkę i wszystko wróci do normy – ale tak się nie stało. Japończycy byli nieugięci i pomimo licznych aktualizacji nie zgadzali się na powrót gry do sprzedaży. Graczom, którzy chcieli zaryzykować i na własną odpowiedzialność zagrać w Cyberpunka 2077, zostały płyty lub… konta Sony z przypisaną grą.

cyberpunk 2077 patch 1.2 google stadia
Przypominamy, że sprzedaży i kupno konta Sony z przypisaną grą Cyberpunk 2077 to łamanie licencji

21 czerwca 2021 r., czyli po pół roku od premiery gry (którą trzykrotnie przekładano) i usunięciu jej ze sklepu Sony, tworzona przez osiem lat produkcja CD Projekt RED w wersji na PlayStation 4 i PlayStation 5 w wersji cyfrowej wróci do sprzedaży. To świetna wiadomość zwłaszcza dla posiadaczy PS5 w wersji bez napędu, którzy z płyt korzystać nie mogli.

Powrót gry Cyberpunk 2077 do sprzedaży na konsolach PS4 i PS5 nie oznacza jednak, że gra CD Projekt RED została naprawiona.

Jak podaje serwis IGN, Sony dopuściło Cyberpunka 2077 w wersji cyfrowej, ale firma ostrzega graczy, którzy chcieliby uruchomić produkcję Polaków na leciwym PS4, że nadal mogą trafiać na błędy, a wydajność gry pozostawia sporo do życzenia. Japończycy rekomendują… by grę kupowali wyłącznie gracze, którzy posiadają konsole PlayStation 4 Pro lub PlayStation 5.

CD Projekt RED, który poinformował o wznowieniu sprzedaży Cyberpunka 2077 w PS Storze w lakonicznej notce skierowanej do inwestorów, będzie teraz dalej pracował nad aktualizacjami… i nie tylko. Pozostaje mieć nadzieję, że po skasowaniu trybu online studiu uda się wyrobić przed końcem 2021 r. z next-gen patchem oraz dodatkami – aczkolwiek ostatnia roadmapa, która wygląda na nieśmieszny żart, nie nastraja pozytywnie…

cyberpunk-2077-roadmapa-2021-1-2
Najnowsza roadmapa Cyberpunk 2077

CD PROJEKT. NIEKOLORYZOWANE — cykl Spider's Web Plus

Nie ma ciekawszej firmy ostatnich 30 lat w Polsce niż CD Projekt. Firmy, która tak dużo mówi o naszej najnowszej historii, kapitalizmie, podejściu do pracy i wielkim technologicznym boomie. To w CD Projekcie odbijają się zmiany gospodarcze od lat 90. po dziś. Stąd pomysł na serial reporterski.

REKLAMA

Bez filtrów, pudru i brokatu opowiadamy o firmie, która dała nam Wiedźmina i Cyberpunka 2077, o ludziach ją tworzących i o marzeniach dotyczących nowej cyfrowej przyszłości. Na cykl składa się pięć odcinków:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA