REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Cyberpunk 2077 1.21 już do pobrania. Koniec burz piaskowych w Night City, a drabiny znowu działają

W raptem dwa tygodnie po dużej aktualizacji Cyberpunka 2077 pojawiła się nowa łatka do gry. Usuwa ona wiele błędów, które uniemożliwiały ukończenie niektórych questów. Pojawiły się też usprawnienia w samej mechanice gry.

14.04.2021
13:15
cyberpunk 2077 screenshot 3
REKLAMA

CD Projekt Red nieustannie pracuje nad Cyberpunkiem 2077, ze wszystkich sił chcąc obrócić tę techniczną katastrofę w triumf – i zapewnia, że pracować nad grą będzie jeszcze przez najbliższe lata. I bardzo dobrze, bo ta gra bardzo tego potrzebuje. Bardzo udana pod względem artystycznym – chwalił ją nawet Elon Musk – i fabularnym gra cierpi z uwagi na mnóstwo technicznych niedoróbek i bardzo słabe jakościowo konwersje na konsole do gier. Wielka szkoda, bo w tej polskiej superprodukcji drzemał gigantyczny potencjał.

REKLAMA

Niedawno miała miejsce premiera wersji 1.2 gry, która znacząco usprawniła jej działanie. Gra na PlayStation 4 Pro działa już niemal poprawnie, choć dalej edycja na Xbox One i bazowe PS4 ma problemy z wydajnością. O przeróżnych drobniejszych błędach nawet nie wspominając. Na szczęście polskie studio zdaje się dotrzymywać danej obietnicy. Po raptem dwóch tygodniach udostępniono łatkę w wersji 1.21 – na Xboxa, PlayStation, PC i Stadię.

Cyberpunk 2077 wersja 1.21 – co nowego?

Naprawiono kilkadziesiąt błędów w questach, z uwagi na które ich ukończenie nie było możliwe. Pełna lista poprawek znajduje się pod tym adresem. Naprawiono przy tym szczególnie zabawną usterkę związaną z zadaniem Kto sieje wiatr. Konkretniej, naprawiono błąd, przez który burza piaskowa mogła pojawić się w mieście, jeśli gracz skorzystał z szybkiej podróży w trakcie zadania.

Naprawiono też błąd, przez który po popełnieniu przestępstwa na dachu budynku oficerowie NCPD pojawiali się za plecami gracza. A także, uwaga, usunięto usterkę uniemożliwiającą graczowi wychodzenie z wody po drabinach.

REKLAMA

Graficznych korekt jest znacznie mniej. W nowej łatce naprawiono różne błędy związane z przycinaniem ubrań postaci. CD Projekt Red zapewnia też, że również i w tej relatywnie drobnej aktualizacji wprowadzono różne usprawnienia zarządzania pamięcią, co ponoć wpływa korzystnie na stabilne działanie gry.

Latka jest już dostępna. Na domyślnych ustawieniach komputera bądź konsoli zainstaluje się automatycznie. Aktualizacja zajmie jednak trochę czasu: do pobrania jest aż 30 GB danych. Gracze używający Stadii są oczywiście zwolnieni z obowiązku pobrania.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA