REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Cyberpunk 2077 bez trybu online. Rozbudowane dodatki dopiero w przyszłym roku

Jest nowa roadmapa rozwoju gry Cyberpunk 2077. Tegoroczne DLC będą drobne, a plany na rozbudowany tryb online zostały porzucone.

30.03.2021
18:46
cyberpunk 2077 screenshot 3
REKLAMA

Roadmapa opublikowana przez Marcina Momota pokrywa się z wcześniej deklarowanymi intencjami. W bieżącym roku studio CD Projekt Red zaprezentuje liczne łatki i poprawki do gry, darmowe dodatki, a także wprowadzi do sprzedaży wersje dedykowane konsolom Xbox Series i PlayStation 5 (na dziś ich posiadacze mogą grać w wersje dla Xbox One / PS4, uaktualnienie będzie darmowe).

REKLAMA

Teraz dowiadujemy się kolejnej ważnej rzeczy. Co prawda można było się spodziewać, że darmowe DLC nie będą dodatkami szczególnie rozbudowanymi, jednak nikt tego oficjalnie nie potwierdził. Dopiero dziś, na nowej grafice, znajduje się istotny dopisek przy dodatkach. DLC – small additional content. Czyli drobne treści dodatkowe. A więc drobiazgi. Na bardziej rozbudowane nowe przygody przyjdzie nam poczekać przynajmniej do przyszłego roku.

Dodatkowo CD Projekt Red porzucił plany wprowadzenia do swojej gry dedykowanego i rozbudowanego trybu online. Cyberpunk 2077 pozostanie już na zawsze przede wszystkim doświadczeniem dla pojedynczego gracza - choć mogą się w nim pojawić elementy online, jak na przykład lista znajomych z platformy GOG Galaxy.

Cyberpunk 2077 bez dużych dodatków w tym roku i bez trybu online. W 2021 r. dużo dobrego czeka za to fanów gier o Wiedźminie.

CD Projekt Red potwierdził, że gra mobilna The Witcher: Monster Slayer pojawi się jeszcze w tym roku. Również w tym roku mamy się spodziewać Wiedźmina 3 w wersji dedykowanej konsolom Xbox Series i PlayStation 5 (uaktualnienie darmowe dla posiadaczy wersji na Xbox One / PS4). Studio zobowiązało się też do dalszego rozwijania Gwinta.

REKLAMA

Grafika pochodzi z szerszego materiału CD Projektu, w którym ten rysuje wizję swojego rozwoju. Wydawnictwo ma pozostać wierne gatunkowi RPG, ale częściej i chętniej mieszać go z innymi rodzajami gier. Większy nacisk ma być też położony na gry online, a CD Projekt ma w przyszłości pracować nad kilkoma grami równolegle. Oczywiście terminowo i przy zachowaniu najwyższej jakości. Bo jakżeby inaczej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA