REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Cyberpunk 2077 z nową aktualizacją. Koniec martwych postaci w autach i mniej klonów na ulicach

CD Projekt RED wypuścił na wolność nową aktualizację dla gry Cyberpunk 2077. Łatka z numerem 1.23 ulepsza szereg aspektów rozgrywki w takich kategoriach jak optymalizacja, animacja, postaci niezależne, misje i zadania czy otwarty świat.

17.06.2021
18:34
Cyberpunk 2077 z aktualizacją 1.23 - koniec klonów w mieście
REKLAMA

W czwartek 17 czerwca CD Projekt RED opublikował kolejną aktualizację do gry Cyberpunk 2077. Debiut nowej łatki częściowo zbiega się z powrotem polskiej gry na konsole PlayStation. Nie jest zatem przypadkiem, iż w dokumentacji do aktualizacji 1.23 możemy przeczytać m.in. o lepszym działaniu Cyberpunka na konsolach. To tylko jedna ze zmian na lepsze.

REKLAMA

Cyberpunk 2077 w wersji 1.23 rozprawia się ze zwłokami w samochodach i… lewitującymi kamieniami.

 class="wp-image-1647876"

Dzięki aktualizacji 1.23 przestanie dochodzić do groteskowej sytuacji, gdy ciało zabitego kierowcy, któremu gracz kradnie pojazd, zacina się na stałe w samochodzie. Teraz powinniśmy podróżować po Night City bez dodatkowych ciał w kokpicie. Będąc przy ciałach, zrobotyzowane ciało Adama Smashera przestanie przyjmować obrażenia podczas animacji pomiędzy etapami walki. Do tego bezwładne ciała przeciwników przestaną generować tyle hałasu i zniszczeń, co przed aktualizacją.

CD Projekt RED informuje, iż dzięki aktualizacji 1.23 wyeliminowano błędy związane z wyświetlaniem sylwetki Johnny'ego Silverhanda w wielu zadaniach. Na terenach Badlands wokół miasta poprawiono widoczność i osadzenie głazów i kamieni, z kolei ubrania postaci niezależnych powinny jeszcze rzadziej przenikać przez siebie niż do tej pory. Do tego dochodzi masa poprawek powiązanych bezpośrednio z konkretnymi misjami oraz zleceniami.

Cyberpunk 2077 ma działać stabilniej na konsolach.

 class="wp-image-1528544"

Z dokumentacji opublikowanej przez CD Projekt wynika, iż gra Redów doczekała się szeregu optymalizacji pod kątem zużycia CPU w Cyberpunku 2077 na konsolach. To nie pierwsza tego typu optymalizacja konsolowej wersji od momentu jej premiery i zapewne nie ostatnia. Pierwsze raporty użytkowników PS4 sugerują, iż tytułowi wciąż daleko do płynności i niezawodności porównywalnej chociażby do konsolowego Dzikiego Gonu.

REKLAMA

Z kolei przyjemną konsekwencją zoptymalizowania sekwencji odczytu i zapisu danych ma być zmniejszenie liczby bliźniaków spacerujących po deptakach Night City. Doskonała wiadomość. Gdy przechodziłem Cyberpunka 2077 na Xboksie Series X, miałem do czynienia z prawdziwym atakiem klonów.

Aktualizacja 1.23 dla gry Cyberpunk 2077 jest już możliwa do pobrania na PC, konsolach oraz Stadii. Pełną listę zmian umieszczoną na oficjalnej witrynie Cyberpunka znajdziecie w tym miejscu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA