REKLAMA

Przez Putina wydłużyły się nie tylko kolejki. W niedzielę odbędzie się najdłuższy lot w historii, bo trzeba omijać Rosję

Wprowadzony przez kraje Zachodu zakaz lotów dla samolotów zarejestrowanych w Rosji spowodował wprowadzenie przez Rosję zakazu lotów dla zachodnich linii lotniczych nad terytorium Rosji. To z kolei doprowadziło do powstania naprawdę ciekawych połączeń lotniczych.

31.03.2022 09.46
cathay-pacific
REKLAMA

Zaledwie kilka dni temu fińska linia lotnicza Finnair nie chcąc tracić klientów podróżujących z Europy do Azji otworzyła połączenie przebiegające nad północnym biegunem Ziemi. Okazało się, że zainteresowanie połączeniem jest ogromne. Linia lotnicza natychmiast postanowiła skapitalizować to zainteresowanie. Pasażerowie tego połączenia otrzymują od linii symboliczny dyplom przelotu nad biegunem północnym. Można zatem powiedzieć, że Rosja chciała utrudnić Finom działalność i tym samym wepchnęła ich na żyłę złota.

REKLAMA

Dzisiaj natomiast media obiegła informacja o kolejnym bardzo nietypowym połączeniu lotniczym, które także jest bezpośrednim skutkiem sankcji nałożonych na Rosję.

Jak dotąd najdłuższym regularnym połączeniem pasażerskim jest realizowany przez Singapore Airlines lot z Singapuru do Nowego Jorku. W trakcie lotu samolot pokonywał 15343 kilometry w niemal 18 godzin.

Ten rekord jednak za kilka dni przejdzie do historii. Już w niedzielę, 3 kwietnia 2022 r. samolot linii Cathay Pacific wykona lot z Nowego Jorku do Hongkongu. Ta linia już teraz jest jedną z najdłuższych tras lotniczych na świecie. Ze względu jednak na sankcje nałożone na Rosję, trasa musiała zostać nieznacznie zmodyfikowana. Modyfikacje sprawiły, że trasa została wydłużona o nieco ponad 3000 kilometrów i od soboty będzie wynosiła 16668 kilometrów. Tym samym będzie to najdłuższe połączenie pasażerskie na świecie.

Za realizację tego konkretnego połączenia odpowiedzialny będzie fenomenalny Airbus A350-1000, nowoczesny szerokokadłubowy samolot pasażerski dalekiego zasięgu napędzany najbardziej wydajnymi silnikami turbowentylatorowymi na świecie, tj. Rolls-Royce Trent XWB-97. Na jego pokładzie znajduje się miejsce dla 366 pasażerów.

REKLAMA

To czy dotychczasowy rekord zostanie pobity zostanie ustalone po zakończeniu niedzielnego lotu.

Zdjęcie główne: Zhorov Igor/shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA