REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Xbox wyłącza diody, ściemnia telewizor i szykuje gracza do śpiulkowozu. Nowa funkcja już w testach

Tryb nocny dla konsol Xbox to nowość, która już jest w rękach testerów. Jest wysoce konfigurowalny i ma wiele różnych funkcji. Jego celem jest ochrona wzroku i większy komfort grania po zmroku.

07.08.2021
17:55
xbox tryb nocny
REKLAMA

Xbox One i Xbox Series w przeciągu najbliższych kilku miesięcy otrzymają ciekawą nowość, jaką jest tryb nocny. Funkcja ta właśnie trafiła do wersji alfa systemu Windows dla Xbox, więc chętni mogą ją już testować – choć wiąże się to z instalacją nieukończonego i potencjalnie zawierającego wiele błędów i usterek systemu na konsoli.

REKLAMA

Czytaj też:

Ów tryb nocny wydaje się jednak świetnym pomysłem, który powinien zostać skopiowany przez konkurencje. Na życzenie gracza, konsola może przestać zwracać na siebie uwagę. Czyli wyłączyć wszystkie diody, świecidełka i mrugadełka – a także zmodyfikować ustawienia obrazu, by ten mniej męczył wzrok po zmroku. Choć nie ma obowiązku używania tego trybu wyłącznie nocą.

Tryb nocny w Xbox. Jak to działa?

Tryb Nocny dostępny będzie w ustawieniach konsoli. Użytkownik może włączyć go ręcznie, stworzyć harmonogram jego włączania lub wyłączania, lub też polegać na automatyce (wówczas konsola uruchomi tryb nocny po zachodzie słońca i wyłączy go po wschodzie).

Tryb nocny redukuje jasność wyświetlacza po zmroku oraz wpływa na kolorystykę obrazu, redukując emisję światła niebieskiego. Stopień redukcji jasności i siłę filtrowania koloru użytkownik może dostosować do swoich preferencji. Dodatkowo, użytkownik w ramach trybu nocnego może wyłączyć tryb HDR. Na życzenie, konsola może też w ramach tego trybu automatycznie zmieniać motyw intefejsu na ciemny. Można też za jego sprawą wyłączyć diody zarówno na samej konsoli, jak i w podłączonych do niej kontrolerach.

Co miłe, z rzeczonego trybu można korzystać o dowolnej porze. Skorzystają na tym te osoby, którym nie odpowiada to, że konsola bądź kontroler Microsoftu rozprasza uwagę świecąc swoimi diodami.

REKLAMA

Tryb nocny dla Xbox One i Xbox Series. Od kiedy?

Tego niestety nie wiemy. Nowość ta trafiła do testerów, którzy zapisali się do testów alpha skip ahead – czyli do tych osób, które bawią się xboxowym Windowsem w wersji mocno eksperymentalnej. Na dziś jednak system oznaczony jest jako wersja 2109, a więc Microsoft planuje go udostępnić wszystkim graczom z konsolami Xbox jeszcze we wrześniu bieżącego roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA