REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Nauka
  3. Kosmos

Odkładałeś na lot w kosmos? Virgin Galactic wznowił właśnie sprzedaż biletów

W końcu. Po tylu latach, kiedy nawet jakby człowiek chciał, to nie miał gdzie kupić biletu na lot w kosmos, można zrobić to ponownie. Na całym świecie pękają dziś świnki skarbonki.

06.08.2021
11:41
Odkładałeś na lot w kosmos? Virgin Galactic wznowił sprzedaż biletów na loty
REKLAMA

Virgin Galactic, firma założona przez Sir Richarda Bransona wznowiła właśnie sprzedaż biletów na komercyjne loty statkiem/samolotem rakietowym VSS Unity w przestrzeń kosmiczną.

REKLAMA

Kilka tygodni temu mogliśmy oglądać, jak sam Branson leci w kosmos, teraz możemy się ustawić w kolejkę i za jakiś czas przeżyć dokładnie to, co on sam. Po zakupie biletu będziemy mogli czekać na wyznaczenie terminu, kiedy to będziemy mogli usiąść w fotelu samolotu rakietowego VSS Unity podczepionego do dwukadłubowego samolotu VSS Eve, a potem przeżyć ten niesamowity moment uwolnienia statku, odpalenia silnika i lotu na niemal 90 km.

Owszem, cały lat potrwa zaledwie kilkadziesiąt minut, ale potem przez resztę życia można do znudzenia opowiadać rodzinie i znajomym jak to lot w kosmos odmienił nam spojrzenie na ludzkość i na kruchość planety, na której żyjemy.

Są już nowe ceny. Ojej

Pierwsi klienci, którzy już kilka lat temu w ciemno kupowali miejsca na VSS Unity musieli wyłożyć z kieszeni drobne 250 000 dol. Ale jak wiadomo, jeżeli chce się być pierwszym, to trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami.

Jak się jednak okazuje, w kosmosie jest inaczej. Otóż pionierzy, którzy zapłacili w ciemno dzisiaj mogą się cieszyć. Bilety, które można kupić od dzisiaj kosztują już 450 000 dol. Nie zmienia to faktu, że przynajmniej przez jakiś czas firma i tak będzie miała wielu chętnych, którym już się znudziły inne, bardziej przyziemne formy produkowania adrenaliny.

Co ciekawe, loty w kosmos mogą być także doskonałym pomysłem na imprezę firmową. Tak przynajmniej zdaje się myśleć Virgin Galactic, bowiem na stronie można kupić pojedynczy bilet, ale także kilka na raz lub po prostu wykupić cały lot. Do kabiny pasażerskiej Unity zmieści się na raz ośmiu pasażerów - w sam raz dla małej firmy.

Kolejka na lot może jednak być duża, bo oprócz cywili, firma oferuje także loty do celów szkolenia astronautów - takie loty jednak będą kosztowały 600 000 dol. za osobę.

Jedni i drudzy jednak podczas lotu będą mogli doświadczyć stanu nieważkości przez trzy do czterech minut i pooglądać krawędź Ziemi na tle czarnego kosmicznego nieba.

Jak na razie w kolejce do samolotu stoi 600 osób, aczkolwiek liczba ta wraz z otwarciem sprzedaży może szybko wzrosnąć, szczególnie jeżeli weźmie się pod uwagę wzrost zainteresowania lotami tego typu po locie samego Richarda Bransona.

REKLAMA

Pierwsze osoby znajdujące się w tej kolejce polecą w kosmos „już” w trzecim kwartale 2022 roku.

W międzyczasie czekamy jeszcze na cennik bezpośredniego konkurenta Virgin Galactic - firmy Blue Origin. Jak na razie nie wiadomo ile trzeba będzie zapłacić za 11-minutowy lot rakietą New Shepard na wysokość 106 km.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA