REKLAMA

Mapy Google z nowymi widżetami. Na razie są dwa, będzie więcej

Dopiero teraz, po wielu miesiącach od wprowadzenia nowego formatu widżetów do iOS-a i iPadOS-a, Google wprowadza ich obsługę do swoich Map na iPhonie. Lista widżetów Map Google jest na razie skromna, ale ma się powiększyć.

31.07.2021 10.29
mapy google iphone widżety
REKLAMA

Mapy Google dla iOS oraz dla iPadOS są już dostępne w wersji 5.74. Aktualizacja poza zwyczajowym usuwaniem usterek i niedoróbek wprowadza fajną nowość. Konkretniej, są to dwa widżety nowego formatu, które użytkownik może umieścić na ekranie domowym swojego iPhone’a bądź iPada.

REKLAMA

Czytaj też:

Mapy Google – widżety. Aktualizacja dla urządzeń iPhone i iPad.

Nowe widżety w aplikacji Mapy Google dla urządzeń iPhone i iPad

Pierwszy z widżetów to właściwie podręczna wyszukiwarka. Zapewnia skróty do adresu domowego, adresu biura, najbliższych stacji benzynowych, restauracji i formularza do ręcznego wpisania miejsca bądź adresu.

Nowe widżety w aplikacji Mapy Google dla urządzeń iPhone i iPad

Drugi z kolei ma być skrótem do Map Google z najważniejszymi informacjami przed wyprawą. Według opisu ma informować o potencjalnych trudnościach, jak trudne warunki na drodze czy zamknięty punkt docelowy. Na razie jednak wyświetla fragment mapy z włączoną warstwą natężenia ruchu.

Nowe widżety w aplikacji Mapy Google dla urządzeń iPhone i iPad

Tak oba widżety prezentują się na pulpicie iPada. Google nazywa je przy tym pierwszymi z widżetów do Map Google. Tym samym sugeruje, że będą kolejne.

Mapy Google dla iPhone i iPad. Jak zaktualizować?

REKLAMA

Mechanizm automatycznych aktualizacji aplikacji w systemach iOS i iPadOS został zaprojektowany tak, by nie dręczyć użytkownika częstymi uaktualnieniami. To jednak może oznaczać, że część użytkowników sprzętów Apple’a nie widzi jeszcze nowych widżetów na liście.

By ręcznie zaktualizować Mapy Google do najnowszej wersji, należy uruchomić aplikację App Store. W niej kliknąć na ikonę profilu użytkownika, by otworzyć podmenu Konto. Tam należy odświeżyć widok, przeciągając palcem w dół ekranu. Po odświeżeniu pojawi się lista gotowych uaktualnień aplikacji: wystarczy wcisnąć przycisk Uaktualnij.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA