REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Dyski do przechowywania danych w chmurze - co wybrać zamiast Dysku Google?

Co zamiast Dysku Google? Jaki dysk w chmurze wybrać? Ile kosztuje dysk online? Podpowiadamy.

23.07.2021
8:24
dyski-online-do-przechowywania-danych.jpg
REKLAMA

Powoli mijają czasy pendrive’ów i dysków zewnętrznych. Coraz więcej danych przechowujemy w chmurze. Jakie usługi wybrać zamiast popularnego Dysku Google?

REKLAMA

W tym tekście przeczytasz o dyskach online:

Microsoft OneDrive zamiast Dysku Google

Jednym z najpopularniejszych zamienników Dysku Google  jest oferowany przez Microsoft, OneDrive. Jeśli niepotrzebne nam są usługi pakietu Office, takie jak Microsoft Word, Excel czy Powerpoint, możemy wykupić sam dostęp do dysku OneDrive. 

Wersja darmowa OneDrive Basic gwarantuje 5 GB miejsca, lecz jeśli potrzebujemy więcej przestrzeni na nasze pliki, wersja Standalone zapewnia 100 GB za 7,99 zł miesięcznie. Jeżeli zdecydujemy się na płatną subskrypcję pakietu Office 365 otrzymamy 1 TB danych. Kosztuje to 29,99 zł miesięcznie. W wersji rodzinnej w pakiecie Microsoft Office 365 Family za 42,99 zł dostaniemy 6 TB (po 100 GB na użytkownika).

Z OneDrive możemy korzystać z każdego sprzętu dzięki dedykowanej aplikacji. Pozwoli nam to na przechowywanie, udostępnianie i synchronizowanie plików z chmurą w każdym miejscu. Aby dodatkowo zabezpieczyć nasze dokumenty, możemy przechowywać je w specjalnie chronionym magazynie osobistym. 

Dropbox jako alternatywa dla Dysku Google

Wiele przydatnych funkcji posiada także Dropbox. Podstawowa wersja tej aplikacji posiada tylko 2 GB miejsca, jednak można tę ilość zwiększyć poprzez wykupienie jednej z opcji indywidualnych lub biznesowych. 

Konto Plus oraz Family zapewnią nam 2 TB miejsca, a w rozliczeniu rocznym kosztować będą odpowiednio 9,99 oraz 16,99 euro. Pakiety biznesowe - Professional, Standard i Advanced różnią się ilością miejsca w chmurze oraz oczywiście ceną, jednak najdroższy pakiet zapewnia nam nielimitowaną ilość terabajtów za 15 euro miesięcznie za każdego użytkownika. 

Każdy z tych pakietów możemy także wypróbować bezpłatnie przez pierwszy miesiąc. Dodatkowo Dropbox posiada aplikację dostępną na telefony i tablety, dzięki czemu z łatwością będziemy mogli synchronizować nasze pliki na wszystkich urządzeniach, zarówno z Androidem jak i iOSem. 

Box zamiast Dysku Google

Box to kolejny konkurent na rynku dysków online. Z jednej strony w wersji darmowej oferuje aż 10 GB miejsca, z drugiej, maksymalny rozmiar jednego pliku musi zmieścić się w 250 MB. Box chwali się jednak wysokim bezpieczeństwem swoich usług oraz tym, że jego platformę można zintegrować z ponad tysiącem innych aplikacji. 

Klientów indywidualnych wersja Personal Pro zapewnia do 100 GB miejsca i kosztować będzie w obecnej promocji 9 euro miesięcznie (zamiast 12 euro), natomiast ceny w pakietach biznesowych wahają się między 4,50 euro za tzw. Starter Pack, a 31,50 euro za wersję Enterprise pozwalającą na korzystanie z nielimitowanego miejsca na dysku oraz dodatkowych zabezpieczeń. 

iCloud zamiast dysku Google

Pakiety dyskowe w usłudze iCloud to propozycja dla użytkowników sprzętu firmy Apple. Na start otrzymują oni darmowe 5 GB na dane. Za pakiet 50 GB trzeba zapłacić 3,99 zł miesięcznie. 200 GB kosztuje 11,99 zł miesięcznie, a najwyższy pakiet - 2 TB wyceniono na 39,99 zł. Alternatywnie można kupić więcej miejsca na iCloud w pakiecie Apple One. Za 24,99 zł otrzymamy 50 GB oraz dostęp do platformy z grami Apple Arcade, serwisu muzycznego Apple Music i VOD Apple TV+. Za 39,99 zł dostaniemy oprócz dodatkowych usług 200 GB.

Użytkownicy mogą udostępnić miejsce w swojej chmurze rodzinie, w ramach usługi iCloud Family. Urządzenia Apple, a więc iPhone’y, iPady, komputery Mac oferują zestaw narzędzi, które pomagają zarządzać plikami z każdego rodzaju sprzętu. W tej chmurze możemy też przechowywać zdjęcia. iCloud można też obsługiwać przez przeglądarkę.

Mega jako alternatywa dla iCloud

REKLAMA

Usługa Mega oferuje sporo miejsca za darmo. Jeżeli nie jesteśmy bardzo wymagającymi użytkownikami, po założeniu konta dostaniemy 20 GB. Oczywiście możemy chcieć więcej, wtedy w pakiecie Pro Lite otrzymamy 400 GB za 22,92 zł miesięcznie. Za 45,88 zł Mega udostępnia 2 TB, a za 91,81 zł - 8 TB. Najwyższy pakiet Pro III to 16 TB za 137,73 zł miesięcznie. 

Mega ma aplikacje na komputery stacjonarne z systemem Windows, macOS i Linux. Oferuje też aplikacje mobilne dla Androida, iOS-a i urządzeń Huaweia.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA