REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Nie wiesz, gdzie upchać zdjęcia z wakacji? Dropbox to coraz lepsza alternatywa dla Zdjęć Google

Dropbox właśnie wprowadził kilka nowości w automatycznym przesyłaniu zdjęć ze smartfona. Tym samym usługa staje się coraz lepszą alternatywą dla Zdjęć Google.

21.07.2021
12:42
Dropbox i Zdjęcia Google
REKLAMA

Po zmianie zasad funkcjonowanie Zdjęć Google wiele osób znalazło się w kropce, bo dotychczasowy darmowy i nielimitowany backup zdjęć przestał istnieć. A to właśnie brak opłat był najmocniejszą cechą Zdjęć Google.

REKLAMA

Skoro za backup zdjęć trzeba zapłacić, to może nie warto ograniczać się do Zdjęć Google? Moje alternatywy dla tej usługi opisałem w osobnym tekście, ale dziś skupimy się na usłudze Dropbox. Właśnie pojawiły się w niej nowości, które znacznie usprawnią backup zdjęć.

Automatyczny backup zdjęć w Dropboksie nawet w bezpłatnym planie.

 class="wp-image-1792816"

Dropbox informuje na swoim blogu, że funkcja automatycznego przesyłania zdjęć ze smartfona jest teraz dostępna u wszystkich użytkowników, w tym osób korzystających z darmowego planu Basic. Użytkownicy iOS dodatkowo zyskali możliwość zdefiniowania, które foldery i albumy chcieliby synchronizować z Dropboksem. Można przesyłać wszystkie zdjęcia z rolki zdjęć iPhone’a lub tylko wybrane albumy. Ta funkcja niebawem pojawi się tez w Androidzie.

Sporo zmieniło się też od zaplecza, czego efektem ma być szybsze i bardziej niezawodne przesyłanie zdjęć. Dropbox skupił się na tym, by zdjęcia były przesyłane bez żadnych przeszkód i przerw w tle, kiedy używamy innych aplikacji lub kiedy w ogóle nie używamy smartfona.

Jest też trzecia nowość, która najmocniej upodabnia Dropboksa do Zdjęć Google.

REKLAMA

Teraz aplikacja umożliwia bezpieczne usuwanie zdjęć z pamięci smartfona, pozostawiając same kopie w chmurze. Fotografie nadal możemy przeglądać w galerii aplikacji Dropbox, tak samo, jak robiliśmy to w galerii Zdjęć Google. Oczywiście do działania tej funkcji jest potrzebny dostęp do internetu.

Jednocześnie trzeba podkreślić, że Dropbox nie staje się w pełni darmowy. Choć nowe funkcje trafiają do darmowego planu Basic, to nie jest on nielimitowany. Domyślnie ma zaledwie 2 GB. Plan Dropbox Pro zawiera 1 TB i kosztuje 10 dol. miesięcznie. Plan Google One daje w podobnej cenie (46,99 zł/mies.) dwukrotnie więcej miejsca, ale pamiętajmy, że chmura Google’a nawet w płatnym planie analizuje nasze zdjęcia do celów statystycznych, reklamowych i do szkolenia algorytmów innych usług Google’a. Są jednak sposoby na to, by nawet z darmowego planu Google wycisnąć więcej miejsca. Znajdziecie je w osobnym tekście.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA