REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie /
  3. Poradniki
  4. Bezpieczeństwo /
  5. Social Media - Poradniki

Instagram – cenzura treści. Jak włączyć?

Użytkownicy Instagrama mogą już korzystać z funkcji kontroli kontrowersyjnych treści. Usługa na życzenie będzie ograniczała lub wyłączała widoczność postów, które mogą być przykre lub obraźliwe.

21.07.2021
10:57
Instagram cenzura
REKLAMA

Instagram był wielokrotnie krytykowany za promowanie wartości, które dla pewnych grup społecznych są nieodpowiednie. Jedna z wiodących usług społecznościowych ma co prawda rozbudowany regulamin i pilnuje jego przestrzegania. Ten jednak jest dość… wybiórczy. Dla przykładu mowa nienawiści i agresja są zakazane. Ale lekka erotyka już niekoniecznie.

REKLAMA

Czytaj też:

Bez wątpienia u różnych grup użytkowników próg tolerancji na kontrowersyjne treści bywa różny. Ci, którzy narzekali na zbyt kiepską cenzurę na Instagramie, będą teraz mogli dostosować ją do swoich potrzeb. Od dziś działa bowiem funkcja kontroli kontrowersyjnych treści. Są trzy ustawienia.

Instagram – kontrola kontrowersyjnych treści. Mniej przykrych i obraźliwych postów.

 class="wp-image-1792906"
Instagram - kontrola kontrowersyjnych treści

Nowa funkcja jest już dostępna. By się do niej dostać, należy kliknąć ikonę profilu użytkownika, następnie Ustawienia, tam Konto i wreszcie Kontrola kontrowersyjnych treści. Użytkownik ma wówczas trzy opcje do wyboru.

REKLAMA

Może pozostawić obecnie obowiązujący filtr, który stara się ukrywać co bardziej kontrowersyjne treści, ale sporadycznie może je eksponować. Można też wyłączyć filtr, jeżeli użytkownik nie jest wrażliwy na przykre bądź obraźliwe posty (ta funkcja nie jest dostępna dla niepełnoletnich użytkowników). Można też ukryć całkowicie tego rodzaju treści.

Nowa funkcja jest już dostępna w Instagramie w wersji webowej oraz na Androida i iOS-a.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA