Gry  /  News

Wystarczyła godzina by sfinansować wiedźmińskie kości do gry. Firma z Poznania podbija Kickstartera pięknym produktem

Picture of the author

Poznański Q-Workshop ma powody do zadowolenia. Polscy producenci kości do gier osiągnęli sukces na platformie Kickstarter, finansując projekt wiedźmińskich gadżetów w zaledwie 67 minut.

Dokładnie 67 minut. Tyle wystarczyło, aby poznańskim rzemieślnikom z Q-Workshop udało się sfinansować oficjalną serię kości na licencji Wiedźmina. W trakcie pisania tego tekstu firma z Poznania zebrała już ponad 610 000 złotych, pozyskując finansowe wsparcie od ponad 1700 internautów z całego świata. Z 22 dniami do zakończenia zbiórki, możemy być pewni, że The Witcher Hybrid Dice zgromadzi znacznie większą sumę.

Zestaw kości na licencji Wiedźmina wyróżnia się niezwykłą jakością, którą gwarantują Polacy z Q-Workshop.

Q-Workshop to poznańska firma wyspecjalizowana w produkcji wysokiej jakości unikalnych kości do gier. W ofercie przedsiębiorstwa znajdują się niesamowite projekty, jak stylizowany na ludzkie kości zestaw Dice Macabre czy przepiękne metalowe kości Call of Cthulhu. W papierowe RPG ostatni raz grałem na studiach, ale przeglądam produkty Q-Workshop i aż mnie świerzbi w portfelu.

Wiedźmin to nie pierwsza użyczona licencja, w oparciu o którą Q-Workshop tworzy kości do gry. Wcześniej poznańska firma nawiązała współpracę z takimi franczyzami jak Divinity: Original Sin, Pathfinder, RuneQuest czy właśnie Zew Cthulhu. Q-Workshop podkreśla, że ich kości są produkowane w Polsce, wysyłane na cały świat, a do tego zostały objęte dożywotnią gwarancją. Dokładnie tak samo będzie z zapowiedzianymi zestawami na licencji Wiedźmina.

Fani mogą wybrać rozmaite zestawy wiedźmińskich kości, łącznie z piękną edycją za 350 euro.

Sądzicie, że tylko szaleniec kupiłby zestaw kości wraz z pudełkiem do wiedźmińskiego pokera za 350 euro? Cóż, popyt na kolekcjonerski towar od Q-Workshop był tak wielki, że polscy producenci musieli zorganizować na Kickstarterze dodatkowe zapisy na ten najdroższy zestaw z wiedźmińskiej oferty. Nie dziwię się, jeśli po drugiej fali zamówień trzeba będzie zorganizować trzecią turę zapisów.

Najtańszy zestaw kości kosztuje 24 euro i składa się z pięciu klasycznych sześciobocznych D6, umożliwiających zabawę w wiedźmińskiego pokera. Miłośników papierowych RPG silniej zainteresuje zestaw za 29 dolarów, składający się z kości D4, D6, D8, D10, D12, D20 oraz kości procentowej. Za wymienione ceny otrzymamy kości w najprostszej, plastikowej wersji. Cena drewnianych kości umieszczonych w pięknych metalowych obramowaniach jest ponad dwukrotnie wyższa.

Poza samymi kośćmi, Q-Workshop zaoferuje szereg dodatków na licencji Wiedźmina, jak kolekcjonerskie monety, materiałowe mieszki czy kubki do rzucania kośćmi.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst